Odvážná žena – Elizabeth Haran

Autor: Elizabeth Haran
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2024
Počet stran: 312

„Jste velkou inspirací pro spoustu mladých žen a dívek, které sní o tom, že jednou budou pilotovat letadlo.“ „Děkuji vám, paní Shanleyová. Už v Benově věku jsem toužila stát se pilotkou. Proto je pro mě práce splněným snem.“

Austrálie 1967: Cassie má obrovskou radost, když se jí splní přání a je přijata coby zdravotní sestra a pilotka u letecké lékařské služby. Žena pilotující letadlo však ve své době působí velké pozdvižení a Cassie musí o své místo těžce bojovat. Svým laskavým chováním si ale rychle získá uznání a sympatie okolí. Ještě kdyby se jí tak podařilo přesvědčit o svých schopnostech i lékaře Mikea.

Elizabeth Haran už mě nejednou přesvědčila, že romantika s trochou napětí je její styl, ve kterém umí chodit. A teď, v knize Odvážná žena, to znovu potvrdila. Příběh o dívce, která miluje létání a chce se stát pilotkou v době, kdy je to výsada mužů? Skvělý námět! A teď si pojďte přečíst víc…

V Austrálii, roku 1967 se vše točí kolem mužů, protože jen oni rozumí všemu nejlíp a ví, jak a co opravit, napravit a mohla bych pokračovat dále. Jenže Cassie, dívka, která miluje létání od malička, se rozhodne těm mužům ukázat, že i žena dokáže to, co oni. Jenže její cesta je trnitá, až do chvíle, kdy se dostane k Létajícím doktorům, u kterých získá skvělou reputaci, ale ani tak ji neberou vážně všichni. Jenže Cassie si z toho nic nedělá, ví sama nejlíp, jaká je a co dokáže. Ale musí ukázat těm ostatním, že není jen „pouhá“ dívka, ale doslova a do písmene Odvážná žena.

„Byla ti ta otázka nepříjemná?“
„Vůbec ne. Jen jsem měl pocit, že si myslí, že mu lezu do zelí.“
„Já nejsem jeho políčko se zelím!“ prohlásila Cassie rozhodně.“

Na knize Odvážná žena se mi líbila spousta věcí, ale nejvíc oceňuji to, že jsem se dozvěděla více o tom, co je outback a jak to funguje, o tom, jaké byly začátky letectví pro ženy, něco málo i o letadlech a hlavně jsem poznala, i když přeneseně, Robin Miller, které se říkalo Sugar Bird Lady, kterou je tato kniha inspirována je to jakousi poctou právě pro ni.

Jestli máte rádi romantiku, s trochou napětí, čtení, kde je silná hrdinka a ne žádná uťáplá myška, vyprávění, které je zajímavé a poutavé, tak rozhodně sáhněte po knize Odvážná žena. Opravdu jsem si jistá, že nebudu litovat ani jedné minuty, kterou s knihou Odvážná žena strávíte.

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Odvážná žena můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *