Rošťácké pohádky o zvířátkách – Hana Novotná

Autor: Hana Novotná
Ilustrace: Marie Nováčková
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2024
Počet stran: 80

„Ježek, milé děti, není věru žádný tichošlápek! Šustí, dupe, pronikavě funí, hlasitě očichává všechno kolem sebe, čumáčkem rozhrabuje listí a za chvilku už zas větří vzduch, aby zjistil, co je nového. Zkrátka musí zkontrolovat, jestli je všechno tak, jak má být.“

Začtěte se do zvířecích pohádek plných rošťáren a lumpáren!
V tomto pohádkovém vyprávění se pořádně zlobí. Zvířátka se totiž někdy chovají podobně jako děti. Také občas odmlouvají, nechtějí se mýt, malují po zdech nebo pečou dorty, do kterých nezapomenou přidat žížaly, protože vědí, že je má mlsná liška ráda. Ale ze všech sil se snaží polepšit. Podaří se jim to? To je tajemství ukryté v této laskavé a vtipné knížce.

Letošní rok jsme s dětma započali opravdu ve velmi svižném, čtivém tempu. A proto vám můžu představit další dětskou knížku a to konkrétně Rošťácké pohádky o zvířátkách, kterou jsem jim předčítala po tři večery před spaním.

V knížce Rošťácké pohádky o zvířátkách se skrývá jedenáct příhod ze zvířecí říše, ve kterých vystupuje třeba takový vlk nebo oslík, kozlík, ale také třeba vlaštovka nebo veverka.
Každý příběh je na pár stránek a s ilustracemi, takže čtení opravdu odsýpá a troufám si říct, že knížka je opravdu vhodná k předčítání. Ovšem i začínající čtenáři si přijdou na své, text je větším písmem, ilustrací je hodně, tudíž nic nebrání tomu, aby si knihu otevřel téměř kdokoliv, kdo má chuť se pobavit a zasmát.

„Strč prst skrz krk!“ zvolal malý medvídek, který chtěl být jednou hercem a nevynechal ani jednu příležitost, aby pobavil publikum a zasloužil si potlesk. Rozzlobená liška se za ním rozběhla a zakopla o vlka, který jak dlouhý tak široký ležel pod stromem. Dospával náročný noční lov, z kterého se vrátil domů až nad ránem. Jak tam leželi spolu na hromadě, zajíc neváhal, přiskočil a oba je vyfotil.“

Rošťácké pohádky o zvířátkách opravdu dostojí svému názvu. Některá zvířátka nenechají nikoho domluvit a pořád brebentí, jiné si hrají i když mají dělat něco jiného a vůbec, chovají se prostě jako děti. Co si budem povídat, i naše ratolesti jsou někdy nezbedné a v živočišné říši tomu není jinak, ostatně jak se při čtení této knížky přesvědčí děti i jejich rodiče – jednoduše – všude je to stejné, ať už jde o malého kluka – člověka nebo malého kluka – medvídka. 🙂

Nemůžu jinak, než zase a opět a znova za naši malou rodinku doporučit Rošťácké pohádky o zvířátkách ke čtení. Tím, že předčítám, tak úplně jasně vidím, jak rodiče sedí na kraji postele, čtou svým dětem před spaním a společně se usmívají nad příhodami, o kterým se v knize dočetli. Krásně strávený čas a věřím, že to tak mít budete. Užijte si čtení!

Hvězdné hodnocení: 4 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Rošťácké pohádky o zvířátkách můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Rošťácké pohádky o zvířátkách – Hana Novotná”

  1. Děkuji prostřednictvím Rošťáckých pohádek o zvířátkách za hezkou recenzi. Máme radost, že se Vám pohádky líbily 🙂
    Krásnou neděli
    H.N.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *