Čarodějky z Podivína – Dvojčata a kopec průšvihů – Luna Graves

Autor: Luna Graves
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2024
Počet stran: 152

„Podívá se z okna a začne si pohrávat se svým náhrdelníkem, stříbrným půlměsícem na tenkém řetízku. Byl to dárek k prvnímu školnímu dni od jejich taťků. Dona ho dostala taky, jen má místo půlměsíce na řetízku zlatou hvězdu. Měsíc a hvězdy září každou noc spolu, vysvětlil jim taťka Albert (nebo Alb, jak mu přezdívají) a předal dvojčatům dvě tmavé šperkovnice. Společně jsou silnější, dodal taťka Robert (tomu přezdívají Rob), stejně jako vy dvě.“

Podivín je navenek úplně obyčejné místo. Žijí tam sice nadpřirozené bytosti, ale lidé o nich nevědí, a všichni doufají, že to tak i zůstane. Jenže pak začnou nepředvídatelná čarodějnická dvojčata Bela a Dona navštěvovat školu pro paranormály a na pořádný malér je zaděláno. Ještě že čarodějky najdou ve škole nové kamarády upíra Káju a skřeta Evžena, takže na hašení průšvihů nebudou samy!
Vtipný příběh o malých čarodějkách, velkém kamarádství a trampotách strašidel ve světě lidí. 

Nová fantasy série pro čtenáře od osmi let. To jsou Čarodějky z Podivína. Jsou vaše ratolesti ještě malé na Harryho Pottera, ale líbí se jim kouzla a magie? Tak to se podívejte na tuto recenzi, protože zde se kouzlí ve velkém. A protože kouzlí teprve školou povinné děti, vznikají z toho okamžiky plné srandy, ale také napětí a rozhodně pořádného dobrodružství.

Dona a Bela jsou ségry. A rovnou dvojčata, jedna z nich je jen o pět minut starší, ale samozřejmě to nezapomene sem tam zmínit, protože je starší, že jo… 🙂 Konečně nastupují na VAMPIR – výjimečnou akademii pro mimořádné paranormály Ivety Rakvičkové a nemůžou se dočkat, až si najdou nové kamarády a budou si užívat hodiny plné kouzlení a nových zkušeností. Jenže jejich první den nevychází tak, jak si dvojčata přála. Zapálí učebnu, pak vyplaví téměř celou školu a skončí u ředitelky na koberečku.
Na obědě sedí samy, ale jen do té doby, než se u jejich stolu objeví upír Kája a skřet Evžen. Všichni čtyři po škole zažijí velké dobrodružství, které se bude týkat jednoho oživení, jednoho velkého kouzla a malého tajemství. To je ve zkratce první díl knihy Čarodějky z Podivína a věřím, že už teď se vaše děti těší, až se do knihy začtou.

„Taxidermie?“ Bela prozkoumá nápis a rozšíří se jí oči. „To jako vycpávání mrtvých zvířat?“
„Přesně tak,“ odvětí Evžen a vede je po příjezdové cestě. „Rodinný podnik.“ Jeho úsměv při těch slovech trochu pohasne.
Dona odloží modrozuby a podívá se na Evžena. „Ty se nechceš stát taxidermistou jako tvoji rodiče?“
Evžen zavrtí hlavou. „Je to spíš jejich záležitost. Jsou zombie, takže je to pro ně tak nějak ideální práce. Chápej, rádi nakládají mozky a schovávají si je na později.“
„Hnus,“ zasténá Kája. „Myslím, že se mi udělá špatně.“

Čarodějky z Podivína je přesně tou knížkou, která dá dětem velký příběh na pokračování, vám tím pádem tip na další dárek, protože bude další díl, ale i pocit, že čtou „opravdickou“ knihu, jak říká můj syn.
Nejsou zde žádné ilustrace, ale to vůbec nevadí, protože autorka umí nádherně, obyčejně, a s citem pro detail popsat všechny události a okamžiky v příběhu, takže jsem si krásně vše dokázala představit, bych i věděla, jakou ilustraci kam namalovat. 🙂
No a písmo, to musím zmínit, protože když už je to čtení pro děti od osmi let, tak je fajn vědět, že font písma je větší.

I když už zdaleka nejsem cílová skupina, díky svým dětem si ráda přečtu dětskou knihu, tento měsíc o tom už hodně vypovídá, máme jich přečteno již 5, musím říct, že Čarodějky z Podivína jsou skvělé. Nejen, že mi padly do momentální nálady, ale mají v sobě vše, co by měly mít, aby se líbily menším čtenářům. Můžou očekávat napětí, kopec srandy, dobrodružství a hlavně správnou partu kamarádů, kteří nezkazí žádnou legraci, každý je úplně jiný, ale dohromady je to čtyřka k pohledání. A já osobně se těším na druhou návštěvu Podivína, nemůžu se dočkat. 🙂

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Čarodějky z Podivína můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *