Amanda Stevens – Království

Ve druhém díle této trilogie se opět setkáváme s Amelií Grayovou, která se živí jako opravářka, restaurátorka hřbitovů a je známa pod přezdívkou Hřbitovní královna – odtud tedy název celé série. Amélie má zvláštní nadání, je schopna vycítit a vidět duchy.
Od jejich 6let, kdy objevila tuto dovednost je nucena žít osamělý život, protože duchovi nesmíte říct, že ho vidíte a už vůbec to nemůžete říct normální osobě, protože ta Vás pošle na vyšetření hlavy.
Děj se v tomto díle odehrává v  Asher Falls v Jižní Karolině. Amelii si objedná zdejší knihovnice, která dostala, jak tvrdí Amélii, anonymní dar na opravu Trnové brány. Avšak tato Trnová brána není ta původní, původní je zatopená a nyní odpočívá pod hladinou jezera, ale proč? Při své práci objeví hrob, mnohem dál od Trnové brány, ovšem je opečovávaný, jsou na něm kytky, proč někdo někoho pohřbil tak zvláštně daleko od oficiálního hřbitova, když za ním chodí přes všechny houští, keře, které mají najeden trn a je k němu špatný přístup?
Amelie se seznámí s Thanem Asherem, ale to také není náhoda, proč ji to tak zvláštně k němu táhne? Proč má pocit, že je to město duchů, že na ni všude číhá zlo a že jen ona může přijít na to, co se tu vlastně stalo?
Tato kniha byla skvělá, měla v sobě prvky duchařiny, trochu té romantiky, obětavosti, ale hlavně, co bylo nejúžasnější, měla děj! J Ano, děj a to naprosto strhující. Když se do této knížky začtete, nejen, že uvidíte přírodu Asher Falls hned za vašimi okny z obýváku, ale uslyšíte i Zvonky zvonit a stromy šelestit Vaše jméno…

Doporučuju tuto knihu každému, a ne jen tuto knihu, tuto celou sérii, Amanda Stevens to fakt umí s příběhy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *