Co odhalí bouře – Catherine Cooper

Autor: Catherine Cooper
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 240

„Hory mohou být nebezpečné a je třeba mít k nim respekt.“

Bratři Adam a Will vyrazili lyžovat a vůbec je nenapadlo, že z husté vánice, která je zaskočila, už se jeden z nich nevrátí. O dvacet let později se na horské chatě blízko osudného místa sejdou čtyři lidé a je jisté, že někdo ví, co se tenkrát doopravdy stalo.
Když se po sněhové bouři objeví Willovo tělo, začne drsná hra odhalující propletené příběhy plné spojitostí se zapomenou historií.

Co odhalí bouře je jednou z nejlepších knih, které se mi dostaly v listopadu do rukou a to díky prostředí, kde se příběh odehrává. Ale to jsem samozřejmě před čtením netušila, anotace byla lákavá sama o sobě, tudíž jsem neváhala, začetla se a jak je vidět, můžu být jen a jen ráda, že k tomu došlo.

Příběh Co odhalí bouře je propletený, od začátku až do konce. Je zde několik důležitých postav, o kterých se budete dozvídat různé informace, v průběhu čtení si na ně uděláte názor, abyste potom, na konci zjistili, že váš názor není vůbec relevantní. 🙂
Adam a Will, dva sourozenci, kteří se vydají se svými partnerkami do hor na dovolenou, a samozřejmě lyžovat. Jenže z dovolené se vrátí jen ve třech.
Po dvaceti letech se strhne malá lavina, a odhalí místo posledního odpočinku toho čtvrtého. A protože v tu dobu je v horách spousta lidí, kteří tam byli i tehdy, případně jejich rodinní příslušníci, začne se klubko krásně motat, ale vlastně pro nás, čtenáře, nádherně rozmotávat.

„Jakmile vyjdeme z chaty, začnu svého rozhodnutí litovat. je vidět sotva na dva metry. Začíná sněžit a také se zvedá vítr. „S trochou štěstí bude nahoře svítit slunce,“ řekne Will zvesela, když na sedačkové lanovce sklopíme zábranu na kolena. Chabě se usměju.
Samozřejmě se mýlí. Nahoře je stejně, jen tam víc fouká. Ale to je v pořádku, pomyslím si. Zvládnu to. Teď už umím lyžovat. Dokážu to.“

Co odhalí bouře je něco mezi detektivkou a thrillerem, možná i psychologickým dramatem. Je zde totiž několik hrdinů s různými charakterovými vlastnostmi a vy se budete krásně proplétat mezi nimi a odhadovat, kdo je kdo a jaký kdo je. Ale to, co se mi líbilo úplně nejvíce, tak je prostředí, ve kterém se děj odehrává.
Autorka perfektně vylíčila a popsala hory v zimě, všechny nepříjemnosti, které vás můžou potkat, ale také ty krásné okamžiky, kvůli kterým mnoho z nás jezdí lyžovat…

Přemýšlím, jak dál. Co napsat, abych vás aspoň trochu nahlodala, že kniha Co odhalí bouře za přečtení opravdu stojí a neměla by zapadnout v tom kvantu detektivních thrillerů.
Je to samozřejmě thriller spíše pro ženy, protože co si budem… Není tam žádná krev, za to spousta intrik, a ty nejdůležitější od žen, tudíž se, milé dámy, opravdu přesvědčíme, že umíme zatnout drápy, když nám o něco jde.
Od první stránky mě vyprávění chytlo a pustilo až na konci. Kniha má drive, žádná hluchá místa, stále nějaké indicie a drobné naznačování, které vám dává vědět, že tohle bude ještě jinak, než to vypadá…

Vyprávění je střídáno – něco z minulosti, něco z přítomnosti a jakmile se vám to vše spojí, budete trochu překvapeni, tak jako já, jak to všechno bylo promyšlené a jak to dopadlo.
Co odhalí bouře bylo opravdu skvělým čtením a  já vám jej ráda, od srdce, doporučím.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Co odhalí bouře můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Co odhalí bouře – Catherine Cooper”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *