Girl Online – Zoe Sugg

Autor: Zoe Sugg
Nakladatelství: JOTA
Rok vydání: 2015
Překlad: Vanda Ohnisková
Počet stran: 352

Oficiální anotace: Penny má tajemství. Pod přezdívkou Girl Online si začne psát blog o svém každodenním životě – o klucích a kamarádkách, o trablech ve škole i doma, ale také o záchvatech paniky a úzkosti, kterými v poslední době trpí.
Když už je situace na všech frontách na pováženou, rodiče ji odešlou na pár měsíců na střední školu do New Yorku. A tam Penny potká Noaha: úžasného charismatického muzikanta, kterému se prostě nedá odolat. A vůbec poprvé v životě se doopravdy zamiluje. A jak jinak (je přece blogerka!), o své pocity se upřímně podělí se všemi čtenářkami svého anonymního blogu.
Jenomže Noah má taky svoje tajemství. A kvůli němu její anonymita na webu jednoho dne praskne jako mýdlová bublina – a v ohrožení se neocitne jenom ona, ale i její vztahy k nejbližším přátelům.

Můj názor:
Od této knihy jsem čekala parádní oddechovku, kdy prožiju nějaký románek a mé tužby se staly skutečností.
Je to milá, vtipná, místy napínavá kniha, je tam úvod, zápletka, rozuzlení a závěr 😀
Samozřejmě, pokud chcete román, který bude postaven na faktech, bude smysluplný a zanechá ve vás nějakou stopu, takový ten oduševnělý, tak po této knize nesáhnete, ale já po Vypravěčce musela sáhnout na něco uklidňujícího a toto byla správná volba!
Penny jako hrdinka mi byla velmi sympatická, sice opět má hlavní postava trochu problém z minulosti, ale na to už jsme si zvykli, že? 🙂
Ale ve všem ostatním je to holčina, která je přímá, nebojí se, je vtipná a dost gramlavá, což se mi líbilo asi nejvíc. No, jen si představte, že mluvíte s klukem, který se vám strašně líbí, začnete se škrábat a vypadne z vás něco v tom smyslu, že máte blechy 😀 
Byly chvíle, kdy jsem se u knížky zasmála, upřímně, opravdově, od srdce.
Kniha je řazena do žánru pro děti a mládež, ale i když jsem stará, tak jsem si ji ráda přečetla a myslím, že v mém věku nejsem jediná, komu se bude líbit.
Dokážu si představit starší dámy, jak leží někde u moře na pláži, vystavují své tělo UV paprskům a čtou si tuto knížku, stránky ubíhají samy a opravdu se to snadno čte. 
Hodnocení nedávám plný počet, to si nechávám na ty „oduševnělé“ příběhy, ale myslím si, že za čtyři hvězdy to rozhodně stojí. Jak říkám, milé, příjemné, usměvavé a hned mám lepší den. A líbil se mi Noah! 😀 Takového chlapa mít… 😀
Krásný den všem,
DaraMegan
P.S.: Odbírat mne můžete i na mých FB stránkách: DaraMegan knihy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *