Kubík a autíčko – Eliška Mauleová

Autor: Eliška Mauleová
Ilustrace: Eliška Mauleová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 88

„Auto jede rychleji a rychleji.
Kubíkovi vlají vlasy a směje se.
„Jupííí!“

Kolik dobrodružství se dá asi zažít s jedním malým autíčkem? Kubíček o tom ví své… Kubík je šikovný kluk, který má rád legraci a občas trochu lumpačí. Když ho omrzí hraní s jeho sestřičkou Lucinkou, vydá se s autíčkem na napínavou cestu plnou úžasných setkání a neočekávaných překvapení. Chtěli byste se dozvědět, koho na svém výletě potká a za kým se nakonec rád vrátí domů? Stačí se pustit do čtení!

Pokud máte doma prvňáčka, začínajícího čtenáře a k tomu ještě kluka, tak teď zbystřete pozornost. Kubík a autíčko je přesně pro tyto čtenáře. Autorka, která je zároveň i ilustrátorkou, vymyslela milý příběh, který se odehraje v jednom odpoledni, ale za to Kubík i se svým autíčkem zažijí dobrodružství na cestách.

Celý příběh je velmi jednoduchý, a odehrává se ve chvíli, kdy si Kubík jde hrát se svým autíčkem. V ten okamžik začne fungovat jeho fantazie a proto se mu děje vše, co se děti v knize dozví.
Kubík a autíčko je knihou, kterou si oblíbí všichni kluci, milovníci autíček a jiných druhů vozidel, od hasičů až třeba po traktor.

„Kubík s autíčkem leknutím nadskočí.
Otočí se.
Za nimi stojí starý pan traktor a směje se:
„To jsem vás překvapil.“

Líbí se mi, že je tato kniha ideální i pro menší děti. Můj syn má čtyři roky a prozatím ji nedal z ruky. Přiznám se, že jsem již trochu unavená, z opakovaného večerního čtení, ale ta radost malého je k nezaplacení. Teď už je ve chvíli, kdy ví, jaké auto potká Kubík se svým autíčkem, co se stane na další stránce.
Nespornou výhodou je minimum textu a opravdu pěkné, vydařené ilustrace, které působí hravě.

Kniha Kubík a autíčko se v naší malé, dvoučlenné domácnosti, stala velmi oblíbenou knížkou, kterou díky příběhu, množství textu a velkým obrázkům, přečteme se synem na jeden zátah.
Věřím, že spousta dalších kluků – ať už čtenářů nebo nečtenářů, kterým budou předčítat rodiče, se bude Kubíkovo dobrodružství líbit.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Kubík a autíčko můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *