Nejlepší maminka na světě – Sébastien Perez

Autor: Sébastien Perez
Ilustrace: Benjamin Lacombe
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2023
Počet stran: 64

„Když klokaní maminka spatří, jak její maličký vystrkuje hlavičku z kapsy na břiše, třeba si na chvilku pomyslí, že nastal konec jejího trápení. A hned si své dítě představí, jak skáče po zemi jako pružina, a zadoufá, že ona sama záhy získá zpět svou štíhlou postavu mladé klokaní samičky…“

Maminku má každý z nás. Ale která z maminek je na celém světě ta nejlepší? Zkuste na to přijít s pomocí těchto něžných portrétů maminek z živočišné říše. 

Nejlepší maminka na světě je knihou, kterou řadíme mezi populárně naučnou, ale víte kam ještě ji můžete zařadit? Mezi knihy, které mají ty nejkrásnější ilustrace, které jste kdy viděli. Jako já mám v dětských knihách ráda obrázky a docela na nich ujíždím, ovšem v této knize – to je jiná liga. Neskutečná nádhera!

Nejlepší maminka na světě není příběhem celistvým, ale v krátkých, jednostránkových kapitolách se pokaždé věnuje jinému zvířátku – respektive samičce a dětem. Takže se děti při čtení dozví, jak je to u slonů, jak to chodí u klokanů, co třeba želvy, ale dojde i na takové žraloky (které jsem musela přeskočit, protože synovi se obrázek zdál strašidelný :-)).

„Své maličké sice po celé dlouhé týdny čistí, krmí mateřským mlékem, chrání a hýčká, ale poté se k nim najednou nezná. Dělá, že neslyší, když začnou mňoukat, několikrát za den zmizí a odmítá je kojit.“

V této recenzi vidíte dvě ukázky ilustrací. Ale věřte mi, i když vypadají hezky, není to nic, jako když je uvidíte v knize Nejlepší maminka na světě naživo. Jsou úžasné. Dokonalé. Dlouho jsem přemýšlela a musím říct, že jsem žádnou knihu s takovými ilustracemi ještě nikdy neviděla. Tohle není díky textu, ale díky ilustracím skvost v synově knihovně.

Každý máme tu svou nejlepší maminku na světě, ale pokud chcete, aby vaše děti věděly, jak to chodí u jiných maminek – u těch ve zvířecí říši, není nic jednoduššího, než se podívat na tuto knihu.
Krásně, s citem pro dětského čtenáře, je zde popsáno, jak to chodí u zvířat, jak se narodí mláďata a věřím, že i dospělý čtenář se něco přiučí či přijde na něco, co jej bude zajímat. A když ne, tak věřím tomu, že ilustrace to tomu dospělákovi vynahradí na stopro. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Nejlepší maminka na světě můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *