Podivuhodný dům slečny Zvířené – Magdalena Hai

Autor: Magdalena Hai
Ilustrace: Teemu Juhani
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 184

„Ale hned zase sklapla, až jí zacvakaly zuby. Ona slova se jí na jazyk vydrala jaksi mimovolně. Jako nějaká ozvěna. Nebo slovní přízrak. Ty děti přece ani neznala. Jen se jí zničehonic zjevily na prahu. Svraštila obočí, sevřela ústa do tenké čárky a prohlásila: „To od tebe vůbec nebylo hezké.“

Magický a podmanivý fantasy příběh pro děti
Dvanáct opic a zamilovaný duch španělského matadora uvnitř domu a bengálští tygři na zahradě. Podivuhodný dům slečny Zvířené má všechno, až na lidi. Žádní nejsou ani na fotografiích. Je tu jen slečna. Kam se všichni poděli? A proč jsou v domě tři dětské pokoje?
Jednoho dne se na prahu toho zvláštního domu objeví zvědavý, ušmudlaný hošík, který odmítá odejít, dokud nenajde svou ztracenou Odvahu. Ke slečnině velké nelibosti vzápětí dorazí i dvě sestry a než se naděje, domem se jí kromě opic prohánějí i tři veselé děti a otvírají dveře, které možná měly zůstat zavřené…
Knížka o odvaze, chybování a sebepřijetí.

Podivuhodný dům slečny Zvířené je fantasy příběh pro dětské čtenáře od devíti letech. Tajemný dům, 12 opic, 2 bengálští tygři, jedna slečna Zvířená, 3 děti, které se najednou zjeví na prahu domu a k tomu duch španělského matadora. To je neskutečné spojení různých lidí a zvířat a dohromady vytvářejí příběh, který bude bavit jak kluky, tak holky.

Nejdříve vám trochu přiblížím trochu děj a postavy v příběhu Podivuhodný dům slečny Zvířené. Kdo je slečna Zvířená, to se dozvíte až na konci knihy, ale můžu vám slíbit, že budete překvapeni a taky ze začátku zaraženi, jaká to je protivná ženská.
12 opic, které se v domě vyskytují, fungují jako kuchaři, uklízečky, služky… duch je vám asi jasný a ty tři děti? Ty se prostě zjeví, vejdou do domu, který slečna Zvířená uzavřela pro všechny děti a začnou dělat zmatky. Nedělají zmatky, vlastně jen hledají Odvahu a vymýšlejí věci, jako například noční snídani. A také objeví dveře, které původně být objeveny asi neměly….

„Škrábání a vrčení tygrů sílilo. Čím víc slečna zpochybňovala svůj život, tím hlučnější se jejich počínání stávalo. Svýma bystrýma ušima zaslechli i skřípot dveří. Jeden ze spodních trámů tygřím drápům nakonec podlehl. Na to, že by měli být pomyslní, byli neuvěřitelně zarputilí.“

Podivuhodný dům slečny Zvířené je fantasy příběh, u kterého děti opravdu budou muset rozjet svou fantazii, ale poté se jim dostane velmi příjemného, magického zážitku. Výhodou knihy je také její velikost, je malá, není nijak těžká, takže se dětským čtenářům bude dobře číst.

Výhodou jsou určitě také ilustrace, kterých je dost, a vždy rozveselí danou dvoustranu. Všechny postavy, které se v příběhu objeví, mají svůj život, svůj osud v minulosti a jestli jim společná přítomnost donese něco dobrého nebo špatného, to už se dozvíte, až si přečtete toto vyprávění.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Podivuhodný dům slečny Zvířené můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *