Rukopis zločinu – David Bell

Autor: David Bell
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 312

„Osud člověka vždycky dohoní.“

Profesor literatury Connor Nye nebyl dlouho schopen nic napsat. Když mu konečně vyjde román o zavražděné ženě, doufá, že mu úspěch otevře dveře dál. Má to ale jeden háček. Knihu totiž nenapsal on, ale jeho studentka, která před dvěma lety zmizela. V románu se navíc detailně popisuje dosud nevyřešený případ a Connor se tak okamžitě ocitne v hledáčku policie.

Rukopis zločinu je novinkou na knižním trhu a věřím, že budete přitahovat spoustu čtenářů. Nejen pro to, že se příběh odehrává v univerzitním kampusu, což je velké lákadlo, protože se zde prolínají „staří a mladí“, ale také proto, že jde o knihy, o spisovatele a taky o jakýsi druh plagiátorství. Už jsem vás nalákala, že? 🙂

Ač je v oficiální anotaci napsáno jen jedno jméno, co by hlavního hrdiny Connora, profesora tvůrčího psaní na univerzitě, tak vězte, že zde je ještě jedna hrdinka, ženského pohlaví, která bude odkrývat ty věci, o kterých Connor neví zhola nic a sám sobě si pod sebou podřezal větev.
Jeho život se totiž změnil s jistou tragédií a aby se dokázal postavit na nohy a vrátit svému životu řád a jistotu, udělal jednu věc, která ho měla vykoupit. Jenže to byla fatální chyba, která jeho život ještě více pohřbila.
Zajímá vás, co udělal a co se stalo? Zajímá vás, kdo je ta záhadná žena, která má v rukou všechny trumfy a ač nechtěně, tak přesto Connorovi dala do rukou odjištěný granát? Tak se začtěte do románu Rukopis zločinu.

„Rebeca honem sáhla po svém pivu; mocný doušek chladné tekutiny sice v hrdle pálil, ale současně zahnal kašel.
Pod vlasy cítila elektrizující mravenčení, jako by jí někdo psal tisíce vzkazů morseovkou přímo do těla. 
Tečky, čárky, vykřičníky.“

Rukopis zločinu je skvělou knihou. Už od první chvíle, od první stránky, jsem se vžila do vyprávění. Postavy byly reálné, takže jsem neměla žádný problém zapomenout na realitu a užívat si vyprávění v celé jeho kráse.
Celou dobu jsem si myslela, že vím, kdo je hlavním viníkem jednoho neštěstí, ale na konci jsem zjistila, že jsem myslela špatně a o to víc hodnotím knihu kladně, protože mne dokázala překvapit.
Autor se příliš nezabývá prostředím, kde se děj odehrává a o to více se ponořil do charakterů postav a do jejich pocitů, myšlenek a problémů, což je pro vyprávění opravdu velké plus.

Ještě jednu věc zmíním, která se mi líbila, a tou je postupná gradace a odhalování celého případu. V některých okamžicích jsem nechápala chování hlavního hrdiny, protože by pro něj byla spousta věcí jednodušších, kdyby nemlčel, tak kde nemusel, ale na druhou stranu jsem tomu rozuměla. A právě tohle se mi líbilo, vzbudilo to ve mě zase určité emoce a o ty jde u knih především.
Jednoduše, sečteno, podtrženo – Rukopis zločinu rozhodně doporučuji.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Rukopis zločinu můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *