Štěňata z Čarovné louky – Kamarádi skřítkové – Catherine Coeová

Autor: Catherine Coeová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 112

„Andrea si nemohla pomoct a zatajila dech, točilo to s ní stále kolem dokola. A pak, stejně rychle jako to začalo, jiskry zmizely a ona si uvědomila, že opět stojí nohama na zemi. „Co se stalo?“ zašeptala a konečně se zase nadechla.
„A kde to vlastně jsme?“ zvolala Erika.
Dívky se rozhlížely kolem dokola. Už určitě nebyly ve skladu. Stály venku, na poli plném bílých sedmikrásek, které se rozprostíraly, kam až jejich oči dohlédly.“

Kamarádky Erika, Klára a Andrea se shodou kouzelných okolností promění ve štěňátka a ocitnou se na úžasné Čarovné louce. Je to nádherné místo, kde rostou květiny všech barev a vůní – prvosenky, sedmikrásky, slunečnice, violky a také hyacinty.
Skřítkům v Hyacintovém háji se však zničehonic začnou přes noc ztrácet jejich kytičky, které potřebují ke svému životu. Podaří se štěňátkům najít zloděje a zachránit skřítkům jejich domov?

Všechny holky, ve věku okolo sedmi let, zbystřete! A věřím, že tento web nenavštěvují, tak zbystřete rodiče, případně sourozenci, těchto dívek! 🙂 Štěňata z Čarovné louky okouzlí vaše dítka, nabídnou jim zábavný a napínavý příběh, plný zvířátek, kouzel a také jedné záhady, kterou musí hlavní hrdinky vyřešit.

Tři holky jsou rády, že můžou pomáhat otci jedné z nich v psím hotelu, ale aby si zasloužily venčení, na které se všechny tři moc těší, musí nejdříve uklidit v místnosti, která slouží jako sklad všeho potřebného materiálu.
A protože je tam toho opravdu hodně, holky nejsou nadšené, do chvíle, než jedna z nich objeví zvláštní obojek. Když se jej dotknout, stane se něco divného. Ocitnou se na louce, kde žádní lidi nejsou a skřítci si pro ně připraví opravdu složitý úkol, záhadu, kterou musí někdo vyřešit, protože je to nad skřítčí síly… A tak.. Ale ne, zbytek už v knížce Štěňata z Čarovné louky.

„Kam to vlastně běžíme?“ zeptala se Klára. „Vždyť nemáme žádný plán!“
Andrea pokrčila rameny a opět se rozeběhla. „To nevím, ale máme málo času!“
„Klára má pravdu,“ řekla Erika. „Nemá smysl tady jen tak pobíhat, když nevíme, co dělat.“
Klára se posadila do stínu hrušně u potůčku. S chutí se zakousla do spadlé zralé hrušky. „Vždyť my nemáme ani čas se najíst!“ povzdychla si Erika.
„Přemýšlím,“ podotkla Klára. „A to přece nemůžu dělat s prázdným žaludkem.“

Ilustrace v knížce Štěňata z Čarovné louky jsou sice černobílé, ale věřím, že malým čtenářkám to vadit nebude, protože příběh jako takový jim to vyrovná. Čtení je velmi příjemné, vyprávění odsýpá, pořád se něco děje a rozhodně se holky při čtení nudit nebudou. Navíc se mi líbí „překvapení“, které na všechny čtenářky čeká na konci. A jaké?

Knížka Štěňata z Čarovné louky není jen příběhem, ale také na konci zábavnou hrou. Ptáte se proč? Protože za celým vyprávěním na dívky čeká pár úkolů, které jim ještě trochu nechají doznít pocit, že byly na Čarovné louce a jen tak po dočtení nemusí zavírat knížku, ještě chvilku můžou setrvat v tomto kouzelném světě a pobavit se.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Štěňata z Čarovné louky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *