Svět aut – zábavné aktivity – Kolektiv autorů

Rok vydání: 2020
Nakladatelství: Bambook
Počet stran: 48

S autíčkem Ferdou a jeho kamarády zažiješ dobrodružství a skvělou zábavu. Dozvíš se také hodně zajímavostí o autech a dalších vozidlech. Objev městečko Kolečkov, poznej různé druhy a typy aut a vozidel a vyřeš všechny úkoly.
V knížce najdeš hádanky, bludiště, spojovačky, obrázky k vybarvení a hlavolamy. Objevuj úžasný svět aut!

Dnes vás opět, milí čtenáři, budu spíše informovat, než abych vám psala recenzi. Protože se mi do rukou dostal úžasný „pracovní sešit“, pro všechny šikovné kluky a třeba i holky (mezi námi, vím, že jsou i malé holčičky, které mají rády auta). 🙂

Svět aut je čtyřiceti osmi stránková knížka, plná zábavy a her. Obsahuje téměř sedmdesát různých úkolů a rébusu, všechno je pro naše ratolesti připraveno v barvě – krom omalovánek, tam si budou muset naši šikulové vystačit sami.

Na stránkách je pro ně připraveno snad vše, co takové správné zábavné aktivity mají mít. Svět aut se neobejde bez spojovaček, bez bludišť (u nás doma tedy bludiště vyhrávají na plné čáře), ale také budou děti hledat rozdíly nebo naopak shodné obrázky.
Autoři nezapomněli ani na již výše zmiňované omalovánky, také na puzzle, doplňování chybějících dílků nebo kreslení aut podle popisu.

Některé úkoly jsou těžší, jiné jsou zase lehké, ale věřím, že Svět aut zaujme každého kluka (a holku), kteří mají rádi rychlé kola.
Nesmím zapomenout zmínit, že uvnitř je schovaná i desková hra, u nás doma tedy to na ni ještě není, ale věřím, že větší děti se u ni zabaví na jedničku.

Svět aut samozřejmě na konci skrývá i všechna správná rozluštění, takže se nemusíte bát, že by se v knížce něco dělo špatně, vždy to bude možnost napravit, nebo trochu pomoct v hledání správných odpovědí.

Líbí se mi, jak je kniha zpracována. Papír je sice tenčí, ale všechny ilustrace a hlavně barevnost vynahradí jakýkoliv nedostatek. Auta jsou – jak jinak – kreslena s očima, takže působí opravdu dětským dojmem a přívětivě, jako kdyby právě ty děti volaly, ať si jdou s nimi hrát.

Pokud máte doma milovníky aut, určitě se po tomto sešitě poohlédněte, věřím, že jako tip na vánoční dárek je to velmi vhodné (jako vánoční dárek z mnoha jiných). 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Svět aut můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

2 odpovědi na “Svět aut – zábavné aktivity – Kolektiv autorů”

    1. Dobrý den, je to různé, tak jako jsou různé děti. Mám syna (4 roky) a ten nezvládne ještě všechno, ale většinu jo. Takže si myslím, že tříleťák si tam své najde 🙂 Ale asi ne úplně každý úkol 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *