Temné hlubiny – Robert Bryndza

Autor: Robert Bryndza
Rok vydání: 2017
Nakladatelství: Cosmopolis
Počet stran: 404

„Štěrková cesta se stáčela a stromy se po obou stranách začaly rozestupovat. Kousek pod nim se objevil lom. Nehybná voda odrážela šeď oblohy a těsně nad hladinou se válela mlha. Cesta končila asi sto metrů od vody, takže museli přejít po hrbolatém houbovitém mechu, aby se dostali až ke skalnatému břehu lomu.“

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte.
Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. 
Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.
Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým manželem Jánem. Jeho prvního thrilleru, Dívky v ledu, se v zahraničí již prodaly více než dva miliony výtisků, byl označen jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do devětadvaceti jazyků. The Girl in the Ice (Dívka v ledu) je první díl poutavé série s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. I jeho další pokračování Night Stalker (Noční lov), Dark Water (Temné hlubiny), Last Breath a Cold Blood se drží na předních příčkách nejprodávanějších knih a na dalších případech Eriky Fosterové Robert Bryndza pracuje. Kromě této série je taktéž autorem romanticky a humorně laděných zahraničních bestsellerů.

Mnozí z Vás, ostatně tak jako já, netrpělivě čekali na další knihu s hlavní vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. U prvních dvou knih jsem byla naprosto nadšená a proto jsem se neskutečně těšila, až se mi do ruky dostane další svazek a já se budu moct opět setkat s touto sympatickou ženou.

Jak už jsem zvyklá z předchozích dílů, ani taky nechybí pořádný zapletenec, kdy se řeší důležitý případ, ale je v něm zapojeno více lidí, než by bylo zdrávo. A ne všichni mají dobré úmysly. Samozřejmě, jasným terčem těchto zloduchů je Erika. Nebyla minuta, abych se o ni nebála. Pořád jsem čekala nějaký podraz.
Já si totiž Eriku velmi oblíbila. Do všeho se vrhá po hlavě, když něco chce, jde si za tím a většinou toho taky dosáhne, ale kolikrát si při tom pod sebou přeřeže větev… Jí to nevadí a pokračuje v cestě. Líbí se mi, že to není žádná uplakaná a tichá myška, ale obyčejná ženská, která dokáže používat selský rozum a pokud musí, city dá stranou.

„Tohle vyšetřování je dost komplikované i bez toho, abyste se mi plížil za zády a z rukávu vytahoval stupidní teorie. Nebudete vypadat o nic chytřejší, jen mě tím naštvete. A teď – jestli mi už nemůžete říct nic duchaplného – vypadněte.“

Kniha je psána tak, jak jsme zvyklí z předchozích dílů. Kapitoly jsou krátké a čtivost je extrémně vysoká. Díky tomu, že autor umí psát tak, aby mě zaujal, jsem knihu přečetla za den a půl (a to mám roční dítě). :-)) Nebylo mi líto obětovat spánek, já prostě musela číst, protože celý děj je zajímavý, napínavý, vtipný, velmi záživný a výživný! 🙂

Ač se mi Dívka v ledu a Noční lov líbily převelice, Temné hlubiny ještě předčily to, co jsem měla ze čtení předchozích. Příběh byl propracovanější, propletený tajemstvím více postav a to rozuzlení, to jsem nečekala a nikdy by mě to nenapadlo. Klobouk dolů před autorem!
Erika řeší případ, který se stal před šestadvaceti lety a nebyl vyřešen. Opře se do toho s elánem sobě vlastním, přesně tak, jak by se do toho měl někdo opřít. A i když je Erika pro mě „superžena„, tak přesto potřebovala mít pár důležitých lidí kolem sebe, kteří ji k některým věcem nakopli.

Víc prostoru dostala i její sestra Lenka, konečně se Peterson projevil jako chlap (na to jsem čekala hodně dlouho) a při jeho poslední větě v knize jsem nabuzená ještě víc na další díl.
Chci víc Eriky Forestové! Chci víc knih od Roberta Bryndzy! Nutně musím mít víc takových příběhů.

Tuto knihu maximálně doporučuji, to je bez debat. Jestli hledáte thriller, který má zápletku, kterou uhodnete až společně s hrdiny na posledních pár stránkách, jestli si chcete přečíst knihu, která bude pořádně čtivá a napínavá, bude mít skvělé postavy, promyšlený děj a hlavu a patu, tak nejen Temné hlubiny, ale i předcházející dva díly jsou pro vás ty pravé.

Hvězdné hodnocení:

Děkuji nakladatelství Cosmopolis za recenzní výtisk a koupit si jej můžete přímo tady.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *