Volání tučňáků – Hazel Prior

Autor: Hazel Prior
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2023
Počet stran: 360

„Nezapomínej na tučňáky!“

Když se v přepychovém sídle Veronicy McCreedyové rozezní smích malé Daisy, probudí se v sedmaosmdesátileté milionářce opět touha po dobrodružství, a tak se vydá s Robertem Saddlebowem, který chystá sérii přírodovědných pořadů, do Austrálie a na Falklandy za svými milovanými tučňáky. Veroničin vnuk Patrick zatím pátrá v Kanadě po svém otci a objevuje doslova šokující věci. Jeho bývalá přítelkyně Terry, zůstala na Locket Islandu, ale její pohled na budoucnost se může změnit, protože právě zjistila, že s Patrickem čeká dítě.
Román Hazel Priorové je mozaikou životních příběhů plných nečekaných zvratů, bolestných zklamání, opětovných setkání a nových nadějí. Jeho hrdiny jsou lidé, kteří hledají lásku a sami sebe, a jejich věčnou inspirací jsou samozřejmě opět tučňáci!

Dostal se mi do rukou druhý díl – volné pokračování – o tučňácích od spisovatelky Hazel Prior. Možná si vzpomenete na mou recenzi na první díl, kdy se mi kniha moc líbila a proto doufám, že vám také, pokud jste si ji na mé doporučení přečetli. Byla jsem tehdy zvědavá, jak to bude pokračovat a nyní nadešel ten správný čas.

Dočkala jsem se kvalitně stráveného volného času s dobrým příběhem. Kniha Volání tučňáků má u mě vysoké hodnocení. A teď už se vrhneme na samotný příběh, ať víte, co vás čeká.

Veronica opět dostane šanci navštívit své oblíbené tučňáky a tak neváhá a jede. Její cesta vede přes několik kontinentů a tak se nám naskytne spousta dobrodružství, které zažije jak po cestě, tak samozřejmě i na samotném cílovém místě své výpravy.
Pořád je to ztřeštěná babička, i když už má trochu obroušené hrany. Sem tam se mi po té staré, zazobané paničce zastesklo. Ale její humor vám pořád dokáže vykouzlit úsměv na rtech. Její postava se vyvíjí do citlivější roviny, je teď takový držák a opora.

Veroničin vnuk Patrick cestuje zase úplně jinam. Jede do Kanady hledat otce. Babička o něm nic neví, takže mu nemůže dát žádná pořádná vodítka. Patrickova cesta je ale velmi bolavá a překvapující. To, co zjišťuje ho ohromuje a zároveň zraňuje. Možná uroníte i pár slz, mě ho tedy bylo líto dst.
Ale přesně takto vypadá minulost, aby vás vtáhla do děje a nepustila. Nakonec budete rádi, že jste se všechno dozvěděli. U Terry mě dost překvapilo, že po tom všem jsou pro ni pořád na prvním místě tučňáku, u ní mi chyběla trocha empatie.

Krom těchto tří postav se v příběhu Volání tučňáků objeví i další roztomilá postava, kterou známe z dřívějška a to Daisy. Sehraje celkem podstatnou roli, ale jakou, to vám samozřejmě říct nemůžu.
Sice jsem si příběh užila, ale než tam dojde k několika zvratům za sebou, tak je to takové lenivé čtení.

Od knihy Volání tučňáků jsem dostala to, co jsem potřebovala a žádné zklamání se nekonalo. Odpočinková kniha, která se v těchto deštivých dnech hodí. Ještě jedna poslední věc, která mě opravdu nadchla je mapa. Lépe se pak orientujete, kam a kudy Veronica cestuje. Věřím, že si příběh nenecháte ujít a budete spokojeni.

Hvězdné hodnocení: 4 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu Volání tučňáků můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *