Životní šance – Jude Deveraux, Tara Sheets

Autor: Jude Deveraux, Tara Sheets
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 336

„Liam přešel otevřené pole a přelezl nízkou kamennou zídku obíhající panský pozemek. Na okamžik se zarazil, sáhl do kapsy a sevřel změť náhrdelníků, jež mu věnovala. Vyndal je a prohlížel si hrubě řezané kameny se směsicí suchého pobavení a nervozity. Dokonce i v mdlém měsíčním svitu bylo jasné, že jsou to jen laciné napodobeniny ze skla. Poznal to v okamžiku, kdy mu je vložila do rukou. Cořin otec musel prodat původní šperky už kdysi dávno, aby udržel panství v chodu. A Cora o tom neměla tušení. Domnívala se, že mu dává jmění, aby vypomohl chudým, a Liam neměl to srdce ji vykládat, že jsou bezcenné.“

Román Životní šance je příběh, který se prolíná ve dvou časových pásmech. Současnost a rok 1844. Hlavní postavou je muž, který kdysi zkřížil cesty osudu a čekal v odpočívárně u nebeské brány na další postup za jeho neuváženost. Dostává druhou šanci, která rozhodne zda projde bránou nebo se propadne do pekla. Ale než k tomu dojde, čeká vás příběh plný tajemství, intrik a hledání svého místa.

Liam O´Connor je chudý zloděj. Krade, aby měl co jíst on i celá bratrova rodina. S bratrem se starají o pole, ale moc jim to nejde, a tak věčně hladoví a trpí zimou. Žijí v Irsku, kde počasí za moc nestojí. Kromě toho všeho ho ale krádeže baví. Navíc u toho potká lásku svého života, za kterou se nakonec rozhodne bojovat. Ona ale pochází z bohaté rodiny, a on tak překazí sňatek, který má být k užitku v budoucnosti. To se nelíbí nahoře, a tak po smrti čeká na svůj trest. Když je hozen do současnosti, má pouze jeden jediný úkol, který se ale zdá nesplnitelný. Přece nemůže lásku svého života, i když ona si něj z minulého života nepamatuje, přihrát chlapovi, kterému ji už jednou ukradnul.

Cora McLeodová je v minulosti nevinná a velmi naivní dívka, která si má vzít rodinného právníka. Bohužel ji neláká život u krbu s vyšíváním, takže když ji do okna vleze mladý a přitažlivý zloděj, snaží se zažít nějaké dobrodružství. Nakonec ho zažívá, ale je to pro ni kletba v každém dalším životě. Dnes je policejní vyšetřovatelkou v rodném městě. Jde ve šlépějích svého otce a daří se ji velmi dobře. Soukromý život za tím profesním dost pokulhává. Když si k sobě nastěhuje nového spolubydlícího, začnou se v její mysli i těle odehrávat věci, kterým úplně nerozumí. Navíc tuší, že Liam něco tají a jako správná vyšetřovatelka to chce rozluštit.

Liam dostane jen část vlastností, aby pochopil současný svět, takže je přirozené, že tápe. Ale když se dostane do problémů, čeká že to za něj andělé vyřeší, a tady mi přišel jako patnáctiletý puberťák a ne dospělý muž, s tolika zkušenostmi. Cora je naopak velmi rozumná a inteligentní žena, kterou si oblíbíte.

„Cora vystoupila z auta a vykročila k němu s váhavým úsměvem na tváři. Na sobě měla džíny, boty a těsné tričko, ale ten obraz byl zastíněn vybledlou vzpomínkou na dívenku v hedvábných šatech z jiného života. Teď byla jiná, silnější a mnohem sebevědomější, ale její duch se nezměnil. Uvnitř budou vždy tou živou, laskavou ženou, jež ovázala nohu zloději, který si to nezasloužil.“

Tento román, Životní šance, který je na pokračování, je poutavým příběhem s prvky nadpřirozena. Teď asi někteří z vás křičí, že andělé, bůh a nebe existuje, v pořádku, každý může věřit. Pro mě je to nadpřirozeno.
Každopádně příběh je napsán velmi čtivým a napínavým způsobem. Kapitoly byly někdy krapet „delší“. A skákání v ději, z jedné doby na druhé a naopak, bylo srozumitelné, tudíž se nemusíte obávat, že byste nevěděli, kde se nacházíte.

Životní šance patří mezi oddechovou literaturu. Je to román, který nepotřebuje otáčení koleček na plný výkon, abyste si ho užili a pochopili příběh, který se odehrává na stránkách. Takže pokud v tomto počasí hledáte něco lehčího s příslibem dalšího pokračování, je Životní šance dobrá volba. Čeká vás trocha lásky, intrik, napětí a andělské moci.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Životní šance můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *