Adam detektivem – Marcela Kotová

Autor: Marcela Kotová
Ilustrace: Zdeňka Študlarová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 79

„Ty spíš?“ vyrušil Adámka neznámý hlas. Když Adam otevřel oči, uviděl vedle sebe zrzavého kluka s modrýma očima. „Nespím. Ahoj, já jsem Adam,“ představil se.
„Mně říkají Luky. Ale jmenuji se Lukáš,“ vysvětloval zrzavý kluk.“

Snad každý kluk by se chtěl stát policistou, jezdit autem s majáky, nosit uniformu, střílet z pistole, honit zloděje a řešit záhadné případy.
Adámek po tom také touží a jeho sen se mu skoro splní. Ptáte se jak? Přece na dětském letním táboře malých detektivů. Řešení úkolů a detektivní pátrání jsou pro něj hračka, velká zábava a dobrodružství, při kterém navíc pozná spoustu nových kamarádů.
Pusťte se do čtení a pátrání! Úkoly, náměty na hry a hádanky za každou kapitolou poslouží k ověření znalostí všech malých detektivů.

Horká novinka z nakladatelství Bambook, Adam detektivem, není jen příběhem, u kterého se malé děti pobaví a užijí si napínavé dobrodružství, ale zapojí také mozkové závity a budou muset použít své znalosti. A když bude vše hotové, dostanou také pár tipů k tomu, jak se zabavit jako pravý detektiv doma.

Adámek má prázdniny a jeho snem je být detektivem. Jeho rodiče mu přání splní, aspoň takovou formou, že ho pošlou na dětský tábor pro malé detektivy. Nejdříve se Adámek obává, že mu bude smutno po mamince a tatínkovi, že tam nebude mít kamarády, ale ve chvíli, kdy nasedne do autobusu, seznámí se s Lukášem a posléze i s dalšími dětmi, nemá na žádné stýskání si čas. Na táboře se toho děje spousta, od noční hlídky, přes hledání ukradeného trezoru, až po diskotéku.

„Odpoledne vás čeká první úkol hodný malých detektivů. Po poledním odpočinku se tu opět sejdeme a dozvíte se, co vás čeká. Teď se umyjte a jděte do jídelny na snídani,“ řekla vedoucí Alena a s dětmi se rozloučila.“

Líbilo se mi, že za každou kapitolou, která vždy tvoří „uzavřený případ“, čeká na děti pár zapeklitých úkolů. Ať už mají něco poznat, něco odpovědět, něco uhádnout, vždy to jsou otázky, které by všichni detektivové (a nejen ti malí) měli znát.
Také se v knize Adam detektivem objeví pár tipů, jak si zahrát na detektivy doma, což se mi moc líbilo a jednu z těch her už jsem se svým synem vyzkoušela a měla velký úspěch. Přijde mi, že od té doby neděláme nic jiného. 🙂

Kniha Adam detektivem je nejen dobrou volbou pro malé čtenáře, ale také pro předčítání, protože kapitoly jsou krátké, tak akorát jedno napínavé dobrodružství na jeden večer – tohle píšu z vlastních zkušenosti (no, dobře, dvakrát to bylo po dvou kapitolách 🙂 ).
Jestli máte doma potomka, který se vidí v detektivech, nebo dítě, které odmítá odjet na tábor, protože bez vás prostě ne, přečtěte nebo ho nechejte si přečíst knihu Adam detektivem.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Adam detektivem můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *