Pecivál domácí je hrdinou léta – Dagmar Medzvecová

Autor: Dagmar Medzvecová
Ilustrace: Dagmar Medzvecová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 80

„Ráno se Šťoural, Kvítko a Lupík chystali na výlet. Chtěli prozkoumat opuštěné stavení, které stálo nedaleko jabloňového sadu.
Pecivál mlčky sledoval oknem, jak se jeho tři nejbližší kamarádi s batohy na zádech pomalu vzdalují.“

Pecivál domácí je velký lenoch. Hoví si ve zrezivělé konvi a nevystrčí ven ani nos. I kdybyste ho lákali sebevíc. Vystačí si s pojídáním drobků a lenošením ve svém křesle.
Jednoho dne se jeho kamarádi nevrátí z výletu domů. Ztratili se? Co když jsou v nebezpečí? Peciválovi nezbývá nic jiného než udělat odvážný krok a jít své kamarády hledat. Jak to všechno dopadne?
Přečtěte si příběh o síle přátelství a touze změnit své špatné vlastnosti.

Pecivál domácí je hrdinou léta je knížka, která je ideální pro začínající čtenáře. A nejen pro ty, ale také pro rodiče, kteří předčítají pohádky svým dětem, protože je zde minimum textu a spousta krásných ilustrací, které právě ty nejmenší děti zaujmou.

Hlavní hrdina příběhu Pecivál je opravdový pecivál. Žije společně se svým kamarádem v rezavé konvi a vůbec nevychází ven, nechce se mu, je líný, raději jí a spí.
Jenže jednou, v krásný slunečný den, se jeho kamarád s dalšími přáteli rozhodne odejít na průzkumnou výpravu, ze které se ovšem nevrátí.
Pecivál chvíli čeká, jenže ráno, po noci, kterou napůl prospal a napůl probděl starostí o ně, se rozhodne zkusit vyjít ven a najít přátele. Vždyť jsou to jeho přátelé a on se musí postarat o to, aby se ve zdraví vrátili domů. Zvládne to? To se děti dozví v knížce Pecivál domácí je hrdinou léta.

„Nehledáš takového podivného skřítka, čmeláka a rejska?“ ozvalo se náhle z tmavého kouta. Ze tmy se vynořilo osm chlupatých nohou. Pecivál vykulil oči. Stál před ním obrovský pavouk.“

Veliká výhoda této knížky, na kterou můj malý syn „slyšel“ a hlavně teda viděl, vidím já osobně v tom, že Pecivál domácí je hrdinou léta je opravdu veselá, barevná, s textem, kterého je na každé stránce jen 4 řádky a proto obrázky převládají.
Syn si ji prohlížel i beze mě, pořád v ní listoval a teda ještě listuje, chodí s ní za mnou a říká: „mami, čity“. 🙂

Nesmím opomenout zmínit, že příběh Pecivál domácí je hrdinou léta v sobě skrývá i poučení, které děti pochopí. Vyprávění je napsáno jednoduše, s lehkostí a spolu s ilustracemi tvoří skvělý komplet, který se bude líbit nejen dětem, ale věřím, že i jejich rodičům.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Pecivál domácí je hrdinou léta můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *