Báječný čas života – Abby Williamsová

Autor: Abby Williamsová
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2020
Počet stran: 357

„Lásku člověk najde na těch nejpodivnějších místech.“

Šestadvacetiletá Erin má všechno, o čem kdy snila – skvělou práci, milujícího snoubence a nejlepší kamarádku, na kterou se může vždy spolehnout. Nebo si to aspoň myslela, než snoubence a kamarádku přistihla spolu v posteli. Její život je v troskách a ona se rozhoduje od něj odstřihnout a přestěhovat se jinam. Osmasedmdesátiletá Lydia, otřesená z náhlé ztráty manžela, krátce po jeho smrti zjistí, že jí nejen zdaleka neříkal všechno, ale navíc ji zanechal v ochromujících dluzích. Aby je byla schopna splatit, rozhodne se pronajmout jeden z pokojů svého domu. A tak se seznámí s Erin. Obě sarkastické, ale citlivé ženy si padnou do oka, a když spolu později na půdě Lydiina domu naleznou dopis od Jacka, Lydiiny první lásky, se kterým nemluvila už padesát let, a navíc se pokusí oživit Lydiin původní obchod se starožitnostmi, pouštějí se do možná největšího dobrodružství svého života. Dojemný, ale s vtipem vyprávěný příběh provází láska v každém slova smyslu – přátelská, mateřská i romantická. Román Báječný čas života je plný smutku, slz a zrady, které ale dokáže překonat přátelství, odvaha do nového začátku, smysl pro humor a snad i láska.

Lydie a Erin, dvě velmi rozdílné ženy, vytvoří mezi sebou neskutečné silné pouto, které autorka knihy Báječný čas života vymyslela naprosto perfektně. Tento příběh bude bavit nejen mladé, ale klidně i starší čtenářky, věřím, že každá generace žen si zde přijde na své.

Příběh začíná ve chvíli, kdy Erin, které má dvacet šest let, přijde o jistou budoucnost, jež jí sliboval její snoubenec Brad. Protože se od něj odstěhuje, musí si najít nový azyl a ten jí poskytne téměř osmdesátiletá Lydie, i když ze začátku k tomu není příliš nakloněna.
Jenže podnájemníka do svého domu vzít musí, aby se vypořádala s dluhy, které po sobě zanechal její zesnulý manžel Harry.
A díky těmto tragickým událostem se z Lydie a Erin stanou nejen domácí a podnájemník, ale také důvěrné přítelkyně, nejlepší kamarádky a hlavně, „sestry ve zbrani“ proti nástrahám každodenního života.
Jejich přátelství je velmi zvláštní, ale také příliš intimní, i přesto, že je dělí velký věkový rozdíl, obě se od sebe toho hodně naučí a obě poznají, že budou být pro sebe navzájem tím největším přínosem.

„Přestože mi zlomili srdce lidé, kteří mi byli ze všech nejbližší, neztratím kvůli tomu samu sebe.“

Báječný čas života je přesně tím příběhem, který patří do série 7lásky. Romantické chvíle, nějaká ta tragédie, trocha smutku, ale také velká naděje a možná až moc sladký happyend, ovšem i když bez něj by to nešlo. Všechno k tomu vedlo, takže bylo čtení lehce předvídatelné, ale místy jsem byla i překvapena, kterými cestami se autorka ubrala, tudíž se považuji za opravdu spokojenou čtenářku.

Erin mi byla velmi sympatická. Tím, co si prožila, jak se k tomu postavila a hlavně, jak se se vším vyrovnala, žádná hysterie, žádné přehnané gesta, ale proplula situací s ladností a tím jsem si ji velmi oblíbila.
Lydie byla skvělá „babička“, kterou si zamiluje snad každý. Po smrti svého manžela se rozhodla pro několik změn, a ač byly místy vtipné, stejně se přistihnete, že ji budete fandit, aby všechno dotáhla do šťastného konce.

„Člověk se v životě nedokáže posunout dál, pokud se nesrovná s minulostí.“

Příběh Báječný čas života je vyprávěn ze dvou pohledů, jak Erin, tak Lydie, které se ve vypravování střídají. Ale jejich povídání na sebe plynule navazuje, takže nemusíte mít strach, že byste se ztratili v myšlenkách jedné nebo druhé ženy.
Kniha je také rozdělena na dvě části, i když si myslím, že to nebylo až tak nutné, protože se vše čte jedním dechem a žádné takové rozdělení nebylo potřeba.

Věřím, že už většina z vás zná tuto sérii, že už víte, že každý příběh je jiný a bude bavit pokaždé jiné typy čtenářů.
Báječný čas života je skvělým čtením pro všechny romanticky laděné čtenářky, pro všechny, kterým se dějí nepravosti a doufají v to, že svůj život znovu odstartují od nuly a úspěšněji. Protože tady se autorka do toho obula a po dočtení budete mít pocit, že zvládnete všechno, téměř i nemožné a k tomu ještě pocítíte velkou pohodu, klid a možná i velkou naději v lepší zítřky. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Báječný čas života můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *