Bezpečný přístav – Marie Laval

Autor: Marie Laval
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2023
Počet stran: 320

„Jenna si připnula náušnice s měsíčním kamenem po babičce a pohlédla na sebe do zrcadla. Dlouho je nenosila, přestože jsou tak krásné. Vzala si je málokdy. Stačilo si vzpomenout, jak Adrian dramaticky čenichal kolem jejího ucha a stěžoval si, že páchnou starobou a naftalínem. A ona mlčela.“

S mobilní knihovnou uloženou v roztomilém žlutém autíčku brázdí Jenna cesty malebného ostrova a vydává se vstříc novým nadějím a snům. S občasnou mlhou a legendami o mořských pannách se vypořádá, horší bude vyjít s protivným šéfem Danielem. I další obyvatelé mají postranní úmysly. Jenže všechno není takové, jak se na první pohled zdá.

Bezpečný přístav je druhá kniha autorky, kterou jsem četla. Sice nebyla pro mne tak dobrá, jako ta předchozí, ale je to určitě prostředím, ve kterém se děj odehrává. Každá je naštěstí úplně jiná, takže nakonec i tady jsem si našla to, co by se mi líbilo a jsem ráda, že se mi dostala do rukou.

Tajemství sídla Bellefontaine (to byla ta první kniha) se odehrávalo v mé milované Francii, kdyžto Bezpečný přístav se odehrává na skotských ostrovech, kde řádí vichřice, padají velké kapky deště, bouří se moře, je tam zima, a chmury na vás padají ze všech stran. A tady je krásně vidět, jak prostředí dělá knihu speciální a specifickou…
Hlavní hrdinka Jenna po nešťastném vztahu uteče do Arrandale, malého městečka a stává se vedoucí pojízdné knihovny.
Její šéf, Daniel, je obrovský, nerudný chlap – sice sexy, ale protivný a nevlídný. Jenže jak už to u romantických příběhů bývá, z protivného týpka se stává příjemnější muž a ze zamlklé princezničky dospělá a svérázná mladá žena.

„Uvařím ti k tomu pudingu kafe. Pojď mi pomoct, Iaine.“
Manžel protáhl obličej.
„Proč?“
„Protože tě o to žádám.“
Zamračil se. „Musím?“
Přísně se na něho podívala. „Bodejť – jestli víš, co je pro tebe dobré.“

Velkým bonusem je ztracený poklad a pradávná kletba, takže autorce jistě odpustíte předvídatelnost příběhu Bezpečný přístav. A navíc, krásně se ji podařilo vystihnout prostředí a povahu proměnlivého počasí na skotských ostrovech. Díky jejímu květnatému popisu bouří, dešťů a bahnitého terénu se tam s hlavními hrdiny ocitnete.

Bezpečný přístav je přesně tou knihou, kterou doporučím každé čtenářce, jež miluje romantické příběhy s trochou dramatických okamžiků a která neví, co si vzít sebou na dovolenou, k vodě nebo jenom čistě na zahradu, aby si odpočinula. U tohoto vyprávění nemusíte přemýšlet, nemusíte hledat žádné zákruty, jenom se necháváte unášet na vlnách příběhu, který vás ani nějak nebude nervovat, a bude vás bavit.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Bezpečný přístav můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Bezpečný přístav – Marie Laval”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *