Láska a tetování – J. D. Hawkins

Autor: J. D. Hawkins
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 256

„Tetování je trvalý, domov ne.“

Jsem světově proslulý tatér a na termín si u mě počkáte šest měsíců.
Každý chce své tělo ozdobit mým uměním.
Jsem ten nejžádanější artikl v L.A. a do postele dostanu každou holku, tudíž poslední, co čekám, je, že do mého tetovacího studia zabloudí Ash Carterová.
Posledních sedm let jsem spal s polovinou žen na severní polokouli, ale žádná z nich se nevyrovnala té, kterou jsem opustil. Ash byla můj svět, jenže pro její vlastní dobro jsem se jí musel vzdát. Byla to největší chyba v mém životě a teď udělám cokoliv, abych Ash získal zpět.
Sedm let jsem se neúspěšně snažil zapomenout na její kůži, oči a neuvěřitelnou odvahu. Nezměnila se. Říká se, že byste měli odpustit a zapomenout, ale Ash nikdy nezapomene na to, co jsem jí provedl, a já si to nikdy neodpustím.
Ale pokud mě přijme zpět, dokážeme překonat minulost a jít společně vstříc budoucnosti?

J. D. Hawkins píše erotické novely, v nichž vystupují moderní alfa samci a silné, nezávislé ženy. Momentálně bydlí se svou manželkou v Los Angeles v Kalifornii. Miluje cestování a už žil na mnoha místech včetně New Yorku, Indie a Thajska. Když se zrovna nevěnuje práci, rád surfuje, trénuje MMA, čte a spí. Vždy si rád vymýšlel příběhy, zejména takové, které jsou inspirované skutečným životem.

Už u autorovy první knihy – Hvězdný šéf, jsem se bavila. Líbil se mi jeho styl, jeho živočišnost, bez jakýchkoliv sladkých, přehnaně romantických kudrlinek šel ihned na věc. Proto jsem si dala velký pozor, abych si novou knihu s názvem Láska a tetování, nenechala proklouznout mezi prsty.
Opět to bylo čtení na jednu noc, a napsané tak, jak by to napsal jen chlap. Jednoduše skvěle, i když pár výhrad se tentokrát najde. 🙂

Hlavní hrdinka Ash a hlavní hrdina Teo. Kdysi dávno se vroucně milovali. Ona dcera bohatých rodičů, vysoce postavených ve společnosti. On syn násilníka, zločince, žijící v maringotce. Pro okolí jejich vztah nemohl fungovat, pro ně dva ano. Jenže jednoho dne Teo zmizel, ve chvíli, kdy se Ash na něj spoléhala. A neozval se jí sedm let.
Když se Ash rozhodne pro tetování, navštíví jeden z nejslavnějších tetovacích salonů – Mandalu. Ve chvíli, kdy vejde ví, že udělala svou druhou největší chybu v životě. Tou první bylo „odevzdání“ svého srdce Teovi, když byla na střední a tou druhou byla volba salonu. Protože právě tam Teo pracuje.
A jak to tak bývá, ženy se rády rýpou v minulosti. Dozví se, proč Teo zmizel? Co dělal celých sedm let?
Ash je producentkou jednoho bulvárního, televizního pořadu, kde lítá jako hadr na holi, za pár peněz, bez možnosti sebeuplatnění. Stane se někdy uznávanou producentkou nebo bude vždy hrát druhé housle? Podaří se ji prosadit své plány nebo ji jednoduše šéfová vyrazí?

Od začátku tohoto románu mi byla Ash velice sympatická. Líbilo se mi, jak se umí pro určité věci nadchnout, jak myslí i sama na sebe, a přemýšlí do budoucna. Ale v jednu chvíli, kdy bylo potřeba, aby použila svůj mozek, který bezesporu měla, se zachovala – s prominutím – jako slepice. A tím u mě na žebříčku oblíbenosti výrazně klesla. Pak se to sice trochu napravilo, ale už to nebylo ono. Měla u mě vroubek.
Teo byl pro mne bůh. No jo, zbožňuju potetované, namakané muže, a on byl vykreslený tak, že by slintala každá. Jeho drsný zevnějšek byl opakem jeho jemného vnitřního rozpoložení, což mi k němu trochu nesedělo. Přišlo mi, že se autor v některých chvílích nechal unést. Ale samozřejmě ne pokaždé.
No, a pak tam byly další postavy. Jenny, Ashina nejlepší kamarádka, Grace, což byla pro změnu její sestra, Ginger, kamarád Tea. Musím říct, že všechny vedlejší postavy, tedy až na otce Ash a otce Tea, byly všechny příjemné, a i přes svou „vedlejší“ roli v příběhu jsem si je zapamatovala.

„K její sestře jedeme Ashiným autem – zaprvé jsem tam nechtěl jet na motorce a zadruhé by si Ash nemohla obléknout ty upnuté žluté šaty, které mě ohromně vzrušují. Tak moc, že jsem ji opíchal dvakrát, než jsme konečně vyrazili – poprvé proto, že v nich vypadala tak dobře, a podruhé z toho důvodu, že se mi opravdu nechtělo jet.“

Teď k těm výhradám. Láska a tetování je příběh postavený na dvou hrdinech, dvou odlišných světech. I když se autor snaží ukázat, že je jedno, jestli je jeden milionář a druhý chudák, podle mne tam vždy budou rozdíly. Tady konkrétně šlo o přístup rodičů. A nemyslím si, že po tom všem, co dostala Ash se svým otcem do vínku, by všechno šlo tak hladce, jak to bylo tady. Když nestačilo 25 let, co byla Ash na světě k tomu, aby její otec pochopil určité zásadní věci, tak pak nemohla stačit přeci jedna rozmluva? No, trochu mi to tam nesedělo.

A druhá výhrada. Autor zněžněl. Udělal z Tea místy docela uplakánka, chlapa, který se pitvá ve svých citech. Jo, dobře, asi pár takových kolem sebe máme, ale přiznejme si. Takový mačo jako Teo, s kérkama po celém svém božském těle, s přiznáním, že spal s polovinou žen na severní polokouli a dokáže se choulit v klubíčku a nečinně přihlížet? Čekala bych od něj více drsnější, více dobyvačnější jednání.

Ovšem, dámy, vy které si užíváte sexuální scény v knihách, tady si přijdete na své. Já vím, píšu to vždy, napíšu to zase, s oblibou tyto řádky přeskakuju (krom mé milované Amo Jones), ale tady jsem to nedělala. Sama se divím. Možná je to tím, že právě ve chvíli, kdy se jednalo o sex, byl Teo tím, kým být měl, kým pro mne byl od začátku příběhu, jak jsem si ho představovala a právě proto jsem četla každé písmenko na každém řádku.

Když se teď podívám na to, co jsem napsala, tak nemůžu asi říct, že by to byly přímo výhrady. Láska a tetování je jednoduše a prostě romantická, erotická novela, která má čtenářky dostat na růžový obláček a nechat je, aby věřily, že každá má svou pravou lásku a jednou (když ji nemá teď), ji najde.
Tady jde i o to, pochopit, že všechno není jen o penězích, ale také o přístupu, o empatii a o tom, že když někdo někoho miluje, je mu jedno jestli má děravou kapsu. Vždy to nějak půjde a je dobré být na to dva, protože ve dvou se to lépe táhne.

Hvězdný šéf pro mne stále zůstává tou lepší knihou, ale Láska a tetování k ní nemá daleko. Jen pár metrů. 🙂 Pokud jste si oblíbily autora a jeho typy hlavních hrdinů, jeho způsob psaní, který je, alespoň pro mne, ohromně čtivý, tak se určitě nebojte a začtěte se. Věřím, že si u tohoto nejen odpočinete, ale někteří hrdinové vám zvednou mandle, jiní vykouzlí úsměv na rtech a možná se dostaví i nějaké to „ach“ z některých velkolepých gest.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Láska a tetování můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *