Malá Ema – Zuzana Barilová

Autor: Zuzana Barilová
Ilustrace: Markéta Vydrová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2019
Počet stran: 72

„Ema odstrčila staré plaňky a prolezla plotem. Přeběhla trávník i cestičku a bez váhání skočila za malým nenasytou do záhonu. Sousedka ale měla zeleninový záhonek pořádně zalitý, a tak se děvčátko zabořilo do hlíny až po kotníky. Nové červené tenisky zůstaly hluboko mezi řádky mrkve a salátů.“

Už jste někdy viděli prasátko, jak trénuje skok do výšky? Paní sousedku, která se smetákem v ruce honí splašeného králíčka? Nebo baletky, které místo piruet skáčou před bílými myškami na parapety?
Šestiletá Ema tohle všechno už zažila. A ještě mnoho dalších dobrodružství. Díky svým nápadům a věrným zvířecím kamarádům totiž o podobné psí kusy nemá ani v nejmenším nouzi. A protože ví, že louskat první knížku může být někdy pořádný oříšek, vezme začínající čtenáře za příběhy, které budou chtít sami dočíst.

Malá Ema, pohádková knížka, plná příběhů o Emičce, která spolu se zvířátky zažívá spoustu dobrodružství. Opět se nenechte zmást růžovou obálkou, tohle čtení si užijí i kluci. Ač je hlavní hrdinkou holčička, je to jediný důvod, proč by tohle měly číst jen holky. Příběhy, ze kterých se skládá celá kniha, jsou převážně o zvířátkách, takže tam už nic nenasvědčuje, že se jedná jen o dívčí čtení.

Kniha má v sobě příběhy, které na sebe nenavazují, ale všechny se týkají jedné malé holčičky a jejích blízkých. Malá Ema nejdříve najde roztomilé štěně, poté se ocitne u sestřenice na farmě, kde objeví kouzlo poníků, následně u babičky a dědy na chalupě objeví nové zvířecí obyvatele, včetně prasátka Vincka, se kterým si užije snad nejvíc zábavy, ač to na první pohled tak vypadat nemusí, a nakonec ještě potká malé koťátko, které doslova zachrání před smrtí.

„Emička pátrala v garáži. Potřebovala něco jako obojek. Pohled ji přistál na dědových pracovních kalhotách. Vteřinu nato už z nich Ema vytahovala kožený pásek. S prasátkem na vodítku a s Belou po boku se vydaly k lesu. Když táta dokázal vycvičit Belu, ona dokáže vytrénovat Vincka.“

Knížka je super pro začínající čtenáře, protože obsahuje větší font písma, spoustu krásných ilustrací, které jsou veselé, barevné a jasné, no a nakonec se mi líbilo i to, že příběhy Emy na sebe nenavazují, ale že jsou z různých okamžiků. Tím pádem je kniha Malá Ema je i skvělá pro předčítání, když děti ještě neumí udržet pozornost, co se stalo předtím, než usnuli.

Když to shrnu, Malá Ema je příjemná, veselá kniha plná dobrodružství. Holčička vás provede svými příběhy, kde hlavní roli hraje nejen ona, ale hlavně zvířátka, která ji zkříží cestu a nejednou půjde o velkou zábavu.
Pokud máte doma děti, které mají rády zvířata, je tohle ideální kniha pro ně. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Malá Ema můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *