Metafora září v září

Ahoj milí knihomolové!
V dnešním článku si představíme knížky, které v září přilétly, nebo ještě přilétnou, na pulty knihkupectví díky nakladatelství Metafora.
Není to žádná velká nálož, ale za to vám můžu slíbit, že je to jedna lepší četba než druhá. Takže jdeme na to.

Nejdříve představím Zdroj autorky Dr. Tary Swartové.
Na tuto knihu jste si u mě už mohli přečíst recenzi, kdo ji minul, tak přímo tudy na ni. 🙂

Zdroj - Dr. Tara Swartová

Otevřete mysl, využijte potenciál svého mozku  a zásadním způsobem změníte svůj život. Kniha, postavená na nových vědeckých poznatcích ohledně neuvěřitelné neuroplasticity mozku, obsahuje konkrétní plán sestávající ze čtyř kroků, který vás dovede k nejlepšímu využití vaší mozkové kapacity. Najdete zde inspirativní příklady z praxe i praktická cvičení. Výsledkem je účinný a srozumitelný návod, který restartuje vaše myšlení a motivaci a zbaví vás negativity.

Další titul potěší všechny milovníky thrillerů a krimi románů.
Dívej se, jak zemře autorky Anny Bagstamové vás dovede až k šokujícímu závěru a po celou dobu si od čtení neodpočinete.

Dívej se, jak zemře

Mladá vyšetřovatelka Harriet se ze Stockholmu vrací do rodného Skåne, aby se přidala k místnímu policejnímu týmu a postarala se o svého stárnoucího otce Eugena. Idylu rybářské vesničky Lerviken, kterou zná z dětství, ale rozvrátí brutální vražda. Bohatá Laura Anderssonová je nalezena mrtvá ve stodole vlastního statku a policie je nucená napnout všechny síly, aby vypátrala psychopatického vraha. Na případ se nabalují další záhady a vyšetřovacímu týmu zoufale schází kapacita, Harriet se ale přesto v nové práci potýká s nedůvěrou své nadřízené i policejních kolegů. Pochyby o vlastních rozhodnutích, milostné trable a tíha rodinných vztahů ji navíc brání zachovat chladnou hlavu a vytvořit si od vyšetřování potřebný odstup. Kulisa ospalého Lervikenu se postupně rozpadá a Harriet se zamotává do podivného vlákna místních vztahů, na jehož konci se musí ukrývat samotný vrah. Mohl by opravdu vraždit někdo, koho zná? Dívej se, jak zemře je první kniha nové krimi série z prostředí jižního Švédska, který představuje postavu sympaticky nedokonalé vyšetřovatelky ve stylu Bridget Jonesové. Zdánlivě jednoduchý příběh rychle nabírá obrátky a svižně spěje k šokujícímu závěru.

Další kniha je Mystický léčitel od Anthony William

Mystický léčitel

Tajemství chronických i záhadných nemocí a jejich léčení Uzdravte se. Užasnete, jak je to snadné. Funguje to.
Taky chodíte od doktora k doktorovi, a žádný vám dosud nedokázal pomoct? Dokonce vám naznačují, že jste simulanti, jenomže vám je stále hůř? Obáváte se rakoviny a chcete vědět, jak jí předejít? Chcete zhubnout? Vypadat a cítit se mladší? Chcete být konečně zdraví?
Léčitel Anthony William cestu z toho začarovaného kruhu zná. Odhaluje kořeny nemocí a stavů, které se současná medicína teprve snaží zjistit a přináší stoprocentně přírodní řešení k vyléčení mnoha nemocí, co nás trápí – Lymská nemoc, syndrom chronické únavy, autoimunitní onemocnění, roztroušená skleróza a mnoho dalších.
Tam někde ve vyšších sférách jsou uložené veškeré informace o léčebných metodách, které lékařská věda objeví až pár let či dokonce desetiletí. Jisté výjimečné osobnosti ale mají dar znát je všechny již dnes.

K této knize se vážou další knihy. Pokud se zajímáte o zdraví, zvláště o své, dbáte na to, jak by všechno ve vašem těle mělo fungovat a funguje, rozhodně se koukněte i na tyto krásky. Přímo tady.

Mystický léčitel

A jako poslední jsem si nechala svou srdcovou sérii 7lásky. Každý měsíc, od října do listopadu, vychází jedna knížka, která vás zasáhne, ovlivní, utěší a hlavně potěší.
Že jste o této sérii neslyšeli? Ale určitě ano, podívejte se na obrázek.

Edice 7lasky

V tomto měsíci, tedy září, vychází Láska a sýr v Paříži – Victoria Brownleeová. Jsem neskutečně zvědavá, jaký to bude příběh, hlavně – protože – prostě – Paříž! Má láska, má vášeň! 🙂

Láska a sýr v Paříži

Ella se plná očekávání a vzrušení připravuje na večeři se svým přítelem, se kterým chodí přes osm let. Zdá se, že konečně nadchází chvíle, kdy ji požádá o ruku. Večeře však skončí překvapivým rozchodem. Se zlomeným srdcem, na prahu třicítky se Ella rozhodne opustit Melbourne, přestěhovat do Paříže a konečně začít žít jinak, dobrodružněji. Neumí jazyk, nikoho tam nezná a neví, čím se bude živit. Přesto si v Paříži rychle najde práci – myje nádobí v kavárně – a jako každý milovník sýrů si brzy objeví i místní obchod se sýry. Majitel Serge jí ochotně radí, které druhy sýrů má ochutnat. Netrvá dlouho a Ella se ocitá mezi dvěma muži z opačných konců pařížské kulinářské scény. Zatímco dokonale šarmantní Gaston, novinář píšící recenze o jídle, ji zve na večeře a na víno a je ztělesněním dívčích snů o Francouzech, s kamarádským Sergem z obchodu se sýry se neuváženě vsadí, že spolu v průběhu roku každý den ochutnají jiný druh francouzského sýra. Pokud Ella sázku vyhraje, Serge ji pozve do luxusní pařížské restaurace na večeři, pokud ji nedodrží, pozve ona jeho – na což by ale musela teprve našetřit. Ella si na Instagramu založí fotodeník svého „sýrožroutského dobrodružství“ a brzy má stovky fanoušků. A o to silnější motivaci sázku vyhrát.

Tak co říkáte, myslím, že i tady si vybere téměř každý! 🙂 Takže přeji šťastnou ruku při výběru a v říjnu u dalších novinek se uvidíme! 🙂

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *