Neprofesionál – J. D. Hawkins

Autor: J. D. Hawkins
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 213

„Věř mi, ségra, není to vůbec snadné. Ale neznamená to, že to není správné.“

Co se stane, když se zamilujete do své nejlepší kamarádky a kolegyně? Mám tu nejskvělejší práci na světě. Randím s krásnými ženami a píšu o tom. Ovšem rád bych svůj seznamovací blog posunul na vyšší úroveň. Toužím po vlastní online reality show. Jenže je tu malý zádrhel. Moje šéfka chce, abych tuhle show uváděl s ženským protějškem. A chce, aby to byla právě má nejlepší kamarádka a kolegyně, Margo. Já budu randit s kráskami a ona se sexy muži. Sice je to fér, ale nesnesu ji vidět s někým jiným. Čím víc s ní pracuju, tím víc chci náš vztah dostat mimo přátelskou zónu. Zvládneme zachovat profesionalitu?

J. D. Hawkins píše erotické novely, v nichž vystupují moderní alfa samci a silné, nezávislé ženy. Momentálně bydlí se svou manželkou v Los Angeles v K alifornii. Miluje cestování a už žil na mnoha místech včetně New Yorku, Indie a Thajska. Když se zrovna nevěnuje práci, rád surfuje, trénuje MMA, čte a spí. Vždy si rád vymýšlel příběhy, zejména takové, které jsou inspirované skutečným životem.

Neprofesionál už je třetí autorovu knihou, ale otvírala jsem ji se stejným zápalem, jako by byla první. Od prvních stránek mi bylo jasné, že se nestane nic divokého, abych si myslela, že bude nejlepší ze všech, ale za to jsem si byla jistá, že se budu královsky bavit a to se samozřejmě stalo.

Hlavní dvojicí tohoto příběhu jsou Owen a Margo. Dva nejlepší kamarádi, kolegové v práci, spřízněné duše. Znají se spoustu let a Owen ví, co vždy říct, aby se Margo cítila lépe a naopak.
Když se jednoho dne Margo rozčílí se svým bývalým a jeho přístupem, Owen je ten, který navrhne drink. Jenže potom, co se opijí, nemůže Margo řídit, ocitne se u Owena v bytě a … No, však tušíte, co se stane.
A teď mají dvě možnosti – buďto zapomenou, že se to kdy stalo a nezničí své přátelství, nebo v tom budou pokračovat, ale jejich kamarádství a vlastně i pracovní styk půjde do kytek.
Jak se rozhodnou? Oni nijak, dá se říct, že to za ně rozhodne jejich šéfová, Melisa, která po nich chce, aby spolupracovali spolu na vlogu o randění dvojic. Jak to dopadne? To se dozvíte, až si knihu Neprofesionál přečtete.

Hrdinové jsou opět typicky popsáni, jak to u autorových knih bývá. Chlapa byste nemohly dámy minout, aniž by vás neukápla slina, Margo byste nechtěly za svou kamarádku, protože v její přítomnosti by si vás vůbec nikdo nevšiml (asi ani číšník). 🙂
Líbilo se mi, že v příběhu Neprofesionál je spousta vtipných situací, díky tomu, co oba hrdinové mají za práci.
A velké plus, což budu tvrdit vždy u autorových knih, tak je množství sexu. Tady – skoro nic, dva delší erotické popisy, ale daly se zvládnout. Opět nádhera! Náznaky, jasně, jsou tam, a je jich víc, než samotného popisu sexu a i to je důvod, proč jeho knihy doslova miluju.

„Oslovení „zlato“ se ti nelíbí? Já občas takhle holkám říkám. Je to sexistické?“
„Ne, nevadí mi to,“ odpoví Margo zamyšleně. „Je to projev náklonnosti. Je to naprosto v pořádku, pokud ovšem vím, že ten člověk zná mé skutečné jméno.“

Celý příběh Neprofesionál je vyprávěn na střídačku z pohledů Owena a Margo. Takže se podíváte do hlavy oběma, a není to žádný stereotyp.
A to, co nejvíc obdivuji, tak že autor dokáže věrohodně popsat myšlenky ženy, abych se nejednou v jejich úvahách poznala nebo přistihla, že takto bych se případně zachovala.

Neprofesionál není knihou, která by ve vás zanechala ještě dlouho nějaké doznívající pocity, ani není typem čtení, které by obsahovalo wow efekt, abyste ji všude doporučovali a stavěli ji na pomyslný piedestal.

Za mě je to skvělá oddechovka, erotická/romantická, kde ovšem děj nestojí na sexuálních scénách, ale postavy mají svůj příběh a ten je zásadnější.
Autor umí upoutat čtenáře a nahodit je na vlnu pohody, příběh poté plyne v klidu, s vtipem a lehkostí.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Neprofesionál můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *