Neústupná princezna – Meghan March

Autor: Meghan March
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 208

„Jeho hlas se mi ovine kolem ucha a na zádech cítím teplo vycházející z jeho těla.
Otočím se k němu. „Jak to, že se umíš pohybovat tak tiše? Děsí mě to. A tak rychle jako Edward Cullen.“ Zarazím se a moje knihomolská fantazie se rozjede na plné obrátky. „Jsi upír?“

Je tajemný. Hádanka.
Jeho totožnost je tajemství pohřbené pod vrstvami klamu.
Je také posedlostí, které se nedokážu zbavit. Lákadlem, kterému nedokážu odolat.
A potom jsem zjistila, kdo vlastně je – muž nebezpečnější než samotný ďábel.
Teď ho potřebuju, abych zachránila všechno, na čem mi záleží.
Musím ustoupit. Chránit se před nebezpečím, které provází každý jeho krok.
Což by bylo jednoduché… kdybych se do něj nezamilovala.

Neústupná princezna je druhým dílem ze série Savage Trilogy. Po Divokém princi, který byl skvělý, jsem pocítila lehké zklamání. Protože tato kniha nemá takový náboj, necítila jsem z ní jiskření, nebyla jsem napnutá jako kšandy, kam to všechno dál povede.
Ale je pravdou, že samotný konec příběhu opět autorky vyšperkovala na výbornou a já musím ihned otevřít další, závěrečný díl.

Neústupná princezna je samozřejmě Temperance, ale to všichni tušíme. Jenže tento příběh není jen o ní, ale také o Kaneovi, záhadném muži, který ji obrátí život úplně naruby. Dělá to pro její dobro, jak taky jinak, ale také pro své vlastní zájmy. Kane je tajemný chlapík, který ji neříká všechno, má před ní velká tajemství, to největší je zároveň i to nejhorší, ale ač to Temperance tuší, že nic není tak jasné, jak to vypadá, díky tomu, že je Kane víc sexy, než by kterákoliv žena dokázala vstřebat, podlehne mu. A ne jen jednou. Ovšem vše krásné musí zákonitě jednoho dne skončit – nebo ne? Co tím myslím, to už se dočtete sami…

„Jeho polibek je hádanka stejně jako tenhle muž. Tvrdý a jemný současně. Komplikovaný, přesto jednoduchý. A to nejdůležitější ze všeho – neskutečně vzrušující.
Nepoužívá jen rty. Používá celé tělo. Pomocí rukou, které mi zabořil do vlasů, mě otočí a přinutí couvat, až narazím zády do nižších skříněk na protější straně kuchyně.“

Jak už jsem psala na začátku, Neústupná princezna v sobě nemá takový ten drive, jako tomu bylo v prvním dílu. Ale i tak jde o čtivou knížku, navíc autorka ví, jak své čtenáře nalákat, aby chtěli číst další díl. Protože opět, poslední věta v příběhu vám zvedne tlak a vy nebudete chtít jinak, než ihned otevřít Říši neřesti a zjistit, co se stalo bezprostředně po tom, co byla ona „poslední věta“ vyřčena.

Postavy žádným způsobem „nerostou“ a nerozvíjí se, tudíž budete mít pocit, že celý děj knihy Neústupná princezna se odehrává během pár dní. Což je vlastně i pravda. Ač to tam není zmíněno, tak si budete uvědomovat, že je tohle vyprávění v rozmezí týdne, maximálně dvou (tím myslím celou sérii). Takže všechny charaktery mají prostor pouze k tomu, aby odvyprávěly svou část a my čtenáři si jejich vyprávění co nejvíce užili.

Doporučení je asi jasné, pro ty z vás, kteří četli první díl – Divoký princ, je Neústupná princezna nezbytností a jinak je tohle čtení, celá série, ideální pro každého, kdo holduje romantickému, erotickému čtení.
Ač není tento díl nabitý jiskrami a nepocítíte až takový nával energie a přitažlivosti, poslední věta vás rozseká a vy se prostě a jednoduše budete rvát ke třetímu dílu a kousku toho času pro sebe, abyste si mohli číst dál. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Neústupná princezna můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *