Obrázkové čtení – Nejznámější lidové pohádky

Autor: Barbora Stluková
Ilustrace: Veronika Balcarová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2020
Počet stran: 56

Přečtěte si s dětmi nejznámější lidové pohádky a naučte je při tom číst. Když jsou některá slova nahrazena obrázky, děti zjistí, že s knížkou je skvělá zábava a že vlastně dokážou číst samy. Díky roztomilým ilustracím si malované čtení zamilují a pohádky je budou bavit.

Obrázkové čtení – Nejznámější lidové pohádky, je knížkou, která mi na trhu chybí (respektive, je jich žalostně málo). Od té doby, co mám malého syna, koukám po všech možných knihách, abych našla právě to obrázkové čtení, které je schováno na stránkách novinky z nakladatelství Bambook.

V knížce Nejznámější lidové pohádky se vám a vašim dětem představí 5 velmi známých, a také velmi oblíbených, lidových pohádek. Samozřejmě nechybí ani proslulá Červená Karkulka či pohádka O perníkové chaloupce.

Ilustrace, o které se postarala Veronika Balcarová jsou příjemné, barevné a snadno rozpoznatelné. Ač musela obrázky zmenšit, aby seděly za písmena a slova do vět, přesto děti nebudou mít problém rozeznat, co který obrázek znamená a představuje.
Veronika Balcarová je ilustrátorka, která svou práci dělá s radostí a láskou, a to také v těchto obrázcích uvidíte. Hravé barvy vás tak nějak budou lákat, abyste společně s dětmi otevřeli Obrázkové čtení – Nejznámější lidové pohádky a začetli se.

Co se mi také líbí, krom ilustrací, tak je font písma v celé knize, kdy je většího formátu a navíc, každé slovo je psáno velkým a tiskacím písmem, což je pro děti, učící se číst, výborná záležitost. Kniha je určena dětem od čtyř let, ale musím říct, že můj syn, ve třech a půl letech se s touto knihou velmi hezky popasoval a na pár večerů nám dělala příjemnou společnost, a také jsme si společně u ní užili docela dost zábavy a úsměvných chvilek.

Pokud jste rodiče a tak, jako já, jste hledali to správné Obrázkové čtení, kde jsou slova nahrazeny ilustrací, která ovšem bude jasná a dítě z toho bude mít jasnou hlavu, o co běží, rozhodně se podívejte po knize Obrázkové čtení – Nejznámější lidové pohádky.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Obrázkové čtení – Nejznámější lidové pohádky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *