Past lží – Tarryn Fisher

Autor: Tarryn Fisher
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 264

„Láska někdy nestačí.“

Leah Smithová má všechno, po čem kdy toužila. Ovšem ne tak docela. Její manželství by se dalo přirovnat spíš k půjčce než k dlouhodobé oddanosti a image, na které usilovně pracovala, se jí začíná rozpadat pod rukama. S novou životní rolí a minulostí plnou tajností se musí Leah rozhodnout, jak daleko je ochotná zajít, aby si udržela to, co dřív ukradla jiné ženě.

Po prvním díle Láska a jiné lži (recenze tady), jsem se nemohla dočkat, až vyjde další kousek. A jakmile jsem knihu v poště objevila, hned se do ní pustila, protože ten předchozí díl skončil fakt divně, a já musela vědět, jak to bude pokračovat. A víte co? Zatracená Leah! Já tuhle mrchu fakt nenávidím. A myslím, že nebudu jediná. Kniha Past lží splnila má očekávání, bavila jsem se od začátku do konce a už potřebuju další díl! 🙂

Nejdříve chci napsat jednu důležitou informaci, kterou ocení takové „puritánky“ jako jsem já. Přesně řečeno tedy ženy, kterým sex v příbězích nevadí, ale nijak ho nevyhledávají. Past lží je úplně bez sexu. Bez jakýchkoliv popisů různých poloh nebo položení – ať už rukou či jinak. Jsem ráda, že autorka se tomuto vyhnula a přitom příběh (dle mého názoru samozřejmě), neztrácí na poutavé atmosféře a to především díky hlavní postavě, kterou je Leah Smithová.

„Láska není logická. Spadneš do ní jako do černé díry. A pak tam uvízneš. Umíráš láskou víc, než v ní žiješ.“

Autorka se ve druhém díle, Past lží, věnuje sokyni Olivie, Leah Smithové. Tato zrzavá, krásná a velmi sebestředná žena se vám představí jako hotové tornádo zlých intrik, aby dosáhla svého.
Ani přes nelehké dětství, kdy od rodičů nedostávala dost lásky, vám ji líto nebude. Je to žena, která si jde za svým, pomalu i přes mrtvoly, bez špetky empatie.
Nezmění ji nic, ledová královna od začátku do konce. Neskutečně mi pila krev, a ač se v ději objevily momenty, které ji činily trochu snesitelnější, stejně jsem na konci na ni názor nezměnila a nemám ji ráda.

V příběhu se samozřejmě objevuji i Caleb Drake. Tento chlap mi nedává spát. Jeho chování je naprosto a bezvýhradně úžasné, oddané, dojemné, ale zároveň velmi mužné. Autorka si s jeho charakterem pohrála na jedničku s hvězdičkou, přesně takového muže by si přála každá žena po svém boku. Ach…. 🙂

„Láska je převlečená touha a touha je prázdnota.“

Past lží jsem přečetla na jeden zátah. A nestydím se za to. 🙂 V ději se střídá minulost s přítomností a díky tomu se čtenáři dozví vše, co je v životě Leah důležité a co formovalo její „hnijící“ charakter.
Celou dobu čtení jsem čekala, kdy se něco zlomí a ono se to fakt stalo, ten okamžik, kdy jsem poznala, že Leah začíná prohrávat. Přála jsem ji to. Jenže poslední větou v knize se všechno zamotalo ještě víc, než jsem doufala. Pamatuju si na Royaly – co vy, také? Erin Watt mne „zabíjela“ tím, jak končila každou knihu, tak napínavě, že jsem se nemohla dočkat dalšího pokračování.
A Tarryn Fisher jde dokonale v jejich šlépějích – už při dočtení prvního dílu jsem měla co dělat, abych nevybuchla a teď jsem na tom úplně stejně. Past lží končí opět tak, až mám pocit, že do dalšího dílu to prostě nevydržím.

Jsem ráda, že mám hromadu nepřečtených knih, a tím pádem přijdu na jiné myšlenky, než mi vyjde trojka. A vám všem, co jste se do této série ještě nepustili, tak ji vřele doporučuji.
Je to návykové čtení, které se čte velmi dobře a rychle, objevují se zde přesně ty postavy, které byste v takových románech pro ženy očekávali, a které ve vás hlavně dokážou probudit emoce a rozproudit krev. Za mě perfektní pokračování série a už se nemůžu dočkat na další díl. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Past lží můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *