Pokud se ještě setkáme – L. J. Shen

Autor: L. J. Shen
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 400

„Jeho penis pořádně nevidím, protože se úmyslně vyhýbám pohledu na něj. Penisy mě děsí. Hlavně ty neobřezané. Vypadají jako rukávy svetru zastrčené dovnitř po divoké jízdě v automatické pračce.“

Někdy potkáte lidi, kteří jsou tak dokonalí, že snad ani nepatří do tohoto světa – a tak z nich uděláte součást toho svého.
Sex na jednu noc, který se zrodil z pomsty a v cizí zemi.
Byla mezi námi výbušná přitažlivost, kterou ani jeden z nás nemohl popřít. Podepsali jsme smlouvu na spodní části ubrousku z hospody U Kančí hlavy, která hovořila o tom, že pokud se ještě někdy setkáme, všeho necháme a budeme spolu.
O osm let a tisíce kilometrů dál, a on je tady.
V New Yorku.
A je z něj nová americká hudební senzace.
Nedefinovatelný irský básník, který sráží ředitele nahrávacích společností na kolena.
Sněhová vánice v mojí dokonalé, neotřesené sněžící kouli.
Když jsme spolu naposledy mluvili, byl to žebrák, který neměl v úmyslu stát se králem.
Ale králem se stal a já jsem nyní jeho služebnice.
Už nejsem ta stejná zlomená princezna, kterou Malachy Doherty dal dohromady svýma mozolnatýma rukama.

Mám kariéru, již miluju.
Přítele, kterého zbožňuju.
Byt, spolubydlící, život.
Změnila jsem se. I on se změnil.
Ale Mal si ten ubrousek ponechal.
Otázkou je, dodržím své slovo?

Zamilovaný příběh Pokud se ještě setkáme je opředen velkým tajemstvím, které se týká hlavní hrdinky Aurory. Nikdo ji nechce říct pravdu, aby ji neublížil a přitom si neuvědomují, že tím ubližují úplně všem zúčastněným.

Aurora Belle Jenkinsová je fotografka, která žije v New Yorku. S mámou má špatný vztah, kam až si pamatuje. Mluví ji do toho, jak má žít, koho milovat a hlavně ji nikdy nedovolila poznat otce. Když bylo Rory 18 a mohla tedy konečně sama vycestovat, její první cesta byla do Irska, která ji otočí život vzhůru nohama.

Aby byl romantický příběh Pokud se ještě setkáme zajímavý, musí zde být část linky trojúhelníkem. Malacy a Callum. Dva odlišní muži, jeden věrný až za hrob, co miluje život jaký je a druhý miluje peníze a ty možnosti, co nabízejí.
Aurora není žádná barbie, ale přesto ji Mal ztratí a díly okolnostem si slíbí, že se ji pomstí. Tento chlap vystřídá snad všechny varianty muže, které znám. A vždy ho pohání jeden jediný cit. No a Callum, toho jsem nepochopila, třeba budeme mít větší štěstí.

„To on nemůže zůstat.
Ale já rozhodně můžu. A měla bych. Tohle je moje práce. V okamžiku čisté, ostré jasnoti mysli si uvědomím, že se nic nezměnilo. Mal po mně stále chce ve jménu našeho nestabilního vztahu učinit obrovské oběti. A já mu pořád jdu na ruku.. proč vlastně? Pro jeho hezké fialkové oči? Jeho vyrýsované bicepsy? Jeho kalhotkyrvoucí písničky?“

Kniha Pokud se ještě setkáme nemá klasické kapitoly s nadpisem, střídá se zde pohled Rory a Mala, a to jak z minulosti, tak z přítomnosti. Navíc zde dostávají prostor i ostatní postavy a neživé věci. Hodně to příběh oživilo a zatraktivnilo. Číst pocity ubrousku nebo čokoládové tyčinky bylo dost zábavné.

Celý příběh Pokud se ještě setkáme je přehledý a čtivý. Bavila jsem se od začátku až do konce. Chvílemi jsem se už nemohla dočkat, až se dozvím další kousek skládačky, který odkryje celou pravdu O Roriině životě a o tom, jak to zamíchalo osudové karty ostatních zúčastněných. Takže kromě sexuálního jiskření, nenávisti, lásky a tajemství si užijete i napětí, které vás drží stále v očekávání.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Pokud se ještě setkáme můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *