Sladký nepřítel – Kristen Callihan

Autor: Kristen Callihan
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2022
Počet stran: 408

„Poslední díl měl mít premiéru za půl roku.
„Věděla jste to? Že skončíte…“
„Bez hlavy?“ dopověděla za mě a zakmitala obočím.
Uchechtl jsem se. „Jo, tohle myslím.“
O tvůrcích seriálu je známo, že zvraty tají jak před fanoušky, tak i před samotnými herci.
„Ne,“ odpověděla rozvážně. „Dokud se ke mně na prvním čtení nedostal scénář.“
Tenhle její tón jsem znal, zněla z něj hořká bolest smíšená se zmatkem, jako by se ptala sama sebe: Opravdu se ta katastrofa, co se mi přihodila, stala? Ten tón jsem znal moc dobře. Bez varování ji odkrouhli. Přímo před jejími kolegy.“

Svět zná Emmu jako princeznu Anyu ze seriálu Temný hrad. Její postava je však popravena a Emma navíc zjistí, že ji její přítel podvádí. Potřebuje si od všeho odpočinout, a tak využije nabídku dobré přítelkyně své babičky a poněkud excentrické samotářky Amalie a odjede na její sídlo Rosemont, kde snad nalezne klid a užije si nějaký čas o samotě. 
Ke svému překvapení zde potká Luciana, Amaliina vnuka a bývalého profesionálního hokejistu.
Pro Luciana je těžké se smířit s tím, že na vrcholu své kariéry musel kvůli zranění nechat hokeje a že se už nikdy nebude moct věnovat sportu, který tolik miloval. Svůj čas nyní věnuje vedení babiččina panství a pečení, které ho přivádí na jiné myšlenky. 
Emma se mu líbí, kvůli své zahořklosti se jí však vyhýbá a jen peče domácí koláčky a krémové dorty, jimiž jí a možná i sám sobě říká, že je čas zas ochutnat život. Jejich vzájemná přitažlivost sílí, a když oba dostanou ve svých profesích druhou šanci, musí se rozhodnout, zda by měli dát přednost své práci, nebo citům.

Kniha Sladký nepřítel je romantický příběh o dvou slavných lidech, kteří vám ukážou, že jejich práce není jen práce, ale životní sen, cesta, řešení problému z dětství a hlavně jejich součást. Bez ní nejsou ty osobnosti, kterými jsou. A proto v jejich hlavě, srdci a životě nastane černočerná tma, když to, co dělají, ze dne na den skončí.

Hokejisty mám ráda, vím, jak jejich život vypadá a co obnáší, takže hlavního hrdinu chápu. Pro ty kluky je to jako kyslík. Když nemůžou hrát nebo skončí předčasně jakoby nemohli dýchat.
Neříkám, že jsou takoví všichni, ale ti dobří a snaživí většinou ano. A Lucian Osmond je jeden z nich. Když mu doktor po další ráně do hlavy řekl, že ta příští by mohla být poslední, tak díky zkušenostem v rodině, udělal to nejtěžší rozhodnutí a ukončil kariéru. Byl nejlepší centr v Americe, na vrcholu své kariéry, ale dal přednost svému zdraví. Jeho rodina ho podporovala, jeho snoubenka se s ním rozešla a jeho mozek se změnil. Uchýlil se na usedlost své babičky, schoval se do kuchyně a přežíval. Když babička otevřela dveře další zhroucené duši, nečekal, že to bude rovnou princeznina duše.

Herectví musí být dřina. Pořád ve střehu, dávat pozor, ať se špatně nezaškatulkujete a stále na sobě pracovat. Jedna role vás totiž neuživí. Emma Maronová hraje princeznu, kterou miluje snad každý, kdo ten seriál viděl. Protože už mají za sebou několik epizod a pořád se jim zvyšuje sledovanost, všichni se těší na další díl. Už jsou skoro jako rodina.
Když Em obdrží scénář k závěrečnému dílu spolu s ostatními a začnou si ho číst, zatmí se ji před očima. Když znovu uvidí světlo, je dávno na jiném místě, ve společnosti velmi přitažlivého, ale protivného muže. Schovává se totiž na jedné usedlosti, aby si olízala rány a zjistila, co bude dělat dál. Netuší však, že místo klidu, najde ještě větší chaos, který otřese celým zbytkem jejího, v této chvíli, nešťastného, života. Sladký nepřítel může vydat první ránu…

„Podívejte, vím, že to, co jsem řekla o Lucovi, asi znělo hrozně, měla byste ovšem vědět, že žil jenom hokejem. Bez hokeje z něj zbyla jenom prázdná schránka.“
„Mýlíte se. Je toho v něm mnohem víc.“
Upjatě se usmála. „Už kvůli vám doufám, že máte pravdu. Protože muž, kterého jsem znala, nebyl schopný milovat nic jiného než svůj sport.“

Příběh jsem si užívala od začátku až do konce. Sice u konce pro mě už bylo moc popisování sexu, ale než na to došlo, jednalo se o zábavné čtení. Jejich hašteření, prupovídky, konverzace. Prostě to mělo šťávu, i když v tom nebyl sex. Sladký nepřítel měl pro mě vše, co takový příběh má mít.

Tak jako většina knih z tohoto žánru, i Sladký nepřítel je napsán bez složitostí a těžkostí. Žádné složité postavy, místa, situace. Vše je srozumitelné a není potřeba dlouhého přemýšlení, když se ke knize vrátíte. Odpočinková četba jak vyšitá. Knihu ráda doporučím všem fanynkám hokeje a románů s ním spojené. A třeba taky těm, co fandí hercům, herečkám a zajímá je zase prostředí filmového světa. A vůbec, doporučím to každé čtenářce, co má ráda romantické příběhy, protože tohle je přesně to pravé ořechové.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Sladký nepřítel můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *