Strom splněných přání – Jenny Gladwell

Autor: Jenny Gladwell
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2020
Počet stran: 272

„Když vás potká láska, chňapněte po ní oběma rukama a už ji nepouštějte.“

Jane se podařilo prorazit jako investigativní novinářka. Její přítel Simon se ale nedokázal smířit s tím, že je úspěšná a práci se věnuje víc než jemu. Blížící se Vánoce jí jen připomínají, že zůstala úplně sama. Její šéfce je jasné, že by potřebovala změnit prostředí, a tak ji vyšle do Norska na cestu organizovanou pro zástupce tisku a blogery. Má napsat článek o tradici, která se váže k úniku norského krále před nacisty. Za to, že mu Anglie poskytla azyl, posílá Norsko každý rok vánoční strom do Londýna. Na Jane čekají fjordy, norská zima, luxusní hotely a skvělé jídlo. A také pár zajímavých mužů, jeden starý příběh a rada: Když vás potká láska, chytněte ji a pevně držte!

Strom splněných přání je vánoční knihou. To se dočtete skoro všude. Ale nebojte se, tak jako já, číst ji třeba v dubnu! Věřím, že jsem si příběh užila stejně jako jiné čtenářky a rozhodně nezáleželo na tom, jestli venku sněží, mrzne, prší nebo svítí sluníčko. To na vyprávění nic nezmění, protože autorka vymyslela děj, který vás bude bavit v jakémkoliv počasí a v jakékoliv roční době.

Nejdříve začnu tím, že tohle čtení je ideálním pro všechny fanynky série Romantické útěky od Julie Caplin.
Strom splněných přání se odehrává v Norsku. V době, kdy se blíží Vánoce a hlavní hrdinka Jane, novinářka, je pověřena cestou na sever, aby se zúčastnila slavnostního kácení stromu, který bude o vánočních svátcích zdobit Trafalgarské náměstí.
Jane se sice moc nechce, protože její novinařina je seriózní a ne žádné klepy o stromech, ovšem po těžkém rozchodu se rozhodne odjet.
Čeká ji exkluzivní ubytování, spousta skvělého jídla, několik nových tváří a kdo ví, třeba i někdo zajímavý, kdo ji pomůže napravit zlomené srdce.

„Každý kousek volného místa obsadily vánoční hvězdy. Měděné lampy měkce osvětlovaly prostor s elegantním nábytkem z poloviny minulého století i rámované abstraktní tisky, jež visely na na stěnách a barevně vyrovnávaly tmavé plochy. Hladkou podlahu z dřevěných prken pokrývaly vybledlé, starožitné koberce. Dojem luxusu završovala šedá pohovka s přehozem z ovčí kůže, plná hořčicově žlutých polštářků.“

Autorka do děje zakomponovala i trochu toho tajemství, v podobě Thomase, jeho role v bojích druhé světové války, dopisů a hledání jedné ženy.
Hlavní hrdinka Jane vám bude sympatická, ač je to mladá ženy, která se topí v problémech s láskou, netrpí sebelítostí jako se to stává u jiných. Dokáže se zakousnout do jiných záležitostí, své problémy odhodit stranou a fungovat na sto procent.
Strom splněných přání je sice romantickou knížkou, ale není přeslazená, je naopak vtipná, reálná, bez nějakých zbytečných kudrlinek a cukrování.

Musím uznat, že tento příběh se čte přímo sám. Začala jsem večer a najednou, za pár hodin, byl konec. Strom splněných přání můžete bez obav číst kdykoliv a kdekoliv. Je to velmi příjemná oddechovka, romantika, u které se zasníte, zatoužíte odjet do Norska, vykoupat se v kádi, vidět norské lesy se zasněženými stromy a pak se objevit v Londýně, a to nejen při rozsvícení vánočního stromu. Jo, a nesmím zapomenout na to, že byste si měli ke knize připravit i něco dobrého k jídlu, protože se to tam samými chuťovkami jen hemží a mlsná vás bude honit téměř každou stránku. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Strom splněných přání můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *