Tradiční česká říkadla – kolektiv autorů

Autor: kolektiv autorů
Ilustrace: Josef Lada
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2021
Počet stran: 56

„Mámo, táto, v komoře je myš.
Pustíme tam kocoura,
on tu myšku vyšťourá.
Mámo, táto, už tam není nic.“

Prožijte s dětmi báječné chvíle s nejoblíbenějšími lidovými říkadly a krásnými ilustracemi Josefa Lady.
Součástí knihy je také příloha s obrázky zvířátek z pravého českého statku, který si můžete společně vystřihnout a sestavit.

Tradiční česká říkadla je knihou, která potěší nejen děti, ale věřím, že i dospělé. Do dnešního dne se řadím mezi „fanynky“ ilustrací Josefa Lady, připomínají mi dětství a proto, když se objevila tento rok kniha plná říkadel, která mi ten pocit dětství ještě umocní, musela jsem ji mít pro svého syna, aby věděl, co bylo mé dětství.

Na několika málo stránkách vás čeká 40, ano, vidíte správně, čtyřicet říkadel, z nichž většinu budete dozajista znát. Já se ztrácela možná jen u deseti, ale stejně si myslím, že i tak jsem je někde zaslechla, aspoň kousek z nich. Ale všechny ostatní jsou opravdu známá, opravdu tradiční, která vás jako mávnutím kouzelného proutku vrátí do dětství.

„Pekař peče housky,
uždibuje kousky,
pekařka mu pomáhá,
uždibují oba dva.“

Velkou výhodou také je, že tyto Tradiční česká říkadla se rýmují, lahodí dětskému uchu a proto budou vaše ratolesti se je s radostí učit, opakovat po vás každé slovo, aspoň takto to bylo u nás. Některé si děti oblíbí více, jiné méně, ale vždy budou také potěšeny ilustracemi, které jsou opravdu na každé stránce knihy.
Josef Lada je znám svým stylem, takže se u nich nemůžete zmýlit a budete si jisti, že je to jeho práce, a pro děti bude skvělé to, že v každém obrázku je naprosto jasné, co tam je, kdo tam je, co se tam odehrává.

A v neposlední řadě také zmíním bonus, který je pro děti přichystán v knize Tradiční čeká říkadla, ač s tím budou mít trochu práce i rodiče. Na konci je připravena trocha vystřihování a díky obrázkům si můžete sestavit vlastní, tradiční český statek. Se vším, co k tomu patří. Od kozy, kohouta, psa, až po krávy či myši. Takže se dá říct, že tato kniha má pro své malé čtenáře dvě věci v jednom.
Za mne a mého syna opravdu velké doporučení, krásně zpracované, milé, úsměvné, dětské přesně tak, jak by mělo být.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Tradiční česká říkadla můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *