Uteč, dokud můžeš – Rebecca Zanetti

Autor: Rebecca Zanetti
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2023
Počet stran: 368

„Zastavil před mohutnými garážovými vraty, vypnul motor a otevřel dveře. „Vy nevěříte na zlo?“
Už toho viděla až příliš na to, aby tuhle myšlenku nebrala v úvahu.
„Jestli existuje zlo, tak jenom proto, že mu to dovolíme. Nevěřím, že je to nějaká samostatná síla.“

Zvláštní agentka FBI Laurel Snowová si předvánoční čas představovala docela jinak, ale když se v horách u jejího rodného města ve státě Washington najdou stopy řádění sériového vraha, rozhodne se vyrazit na místo činu a pustit se do pátrání.
Svérázná mladá žena s výjimečnou pamětí, která z domova coby zázračné dítě odešla už v jedenácti letech na univerzitu, se díky znalostem psychologie pokouší vžít do myšlení násilníka, jenž se skrývá mezi spořádanými občany horského městečka. Pátrání jí komplikuje nejen drsné zimní počasí, ale také stíny vlastní minulosti a nekontrolovatelná přitažlivost, kterou pociťuje k Hucku Riversovi, bývalému vojákovi a rangerovi, který se stal proti své vůli jejím parťákem ve vyšetřování.

Uteč, dokud můžeš je prvním dílem nové série s detektivem FBI Laurel Snowovou. A autorka vám hned v první knize ukáže, že je o co stát a že ti z vás, kteří mají rádi thrillery a detektivky, by si na tuto sérii měli brousit drápky…

Když si vzpomenu na sérii s Erikou Fosterovou nebo třeba na Vraždy v Cherringhamu a je jich mnohem víc, jsou to série, kde kromě kriminální zápletky nechybí kousek romantické linky, což je, aspoň tedy pro mne, osvěžující.
A proto jsem ráda, že Uteč, dokud můžeš splní mé „touhy“ po obou linkách, po obou žánrech a přitom se to nijak nebije. Ba naopak, vytváří to nečekané situace a okamžiky, které v příběhu mají šmrc a patří do toho, vůbec jsem se nad tím nepozastavovala a celkově mi to dohromady pasovalo.

„Když tu tak stojíme, taky mám dojem, že ve vzduchu cítím ty bludný duše tam pod tou horou. Jako by v údolí uvízly, dokud nevypátráme, co se jim stalo.“
„Vy věříte na duchy?“ zeptala se ho Laurel s nelíčenou zvědavostí.
„Ne, ale věřím na duše, a taky na dobro a zlo.“

Tak na co se můžete těšit v prvním díle Uteč, dokud můžeš? Seznámíte se s nadprůměrně inteligentní, vtipnou, přemýšlející ženou Laurel Snowovou. Už v jedenácti letech studovala vysokou školu a dotáhla to až k FBI. Jako specialistka na sériové vrahy, na jejich profilování, se dostane k případu, který se odehrává v jejím rodném městě. Nelíbí se jí to, doma už nebyla několik měsíců, ale na druhou stranu, při vyšetřování se seznámí s různými lidmi, kdy někteří pro ni budou znamenat více než jen známý na ulici… Třeba takový Huck, samorost, horský záchranář, bývalý vojenský ostřelovač. Muž, který žije sám v lesích a je nucen „vylézt“ mezi lidi jen v případě, že je povolán k akci, se teď musí poprat se situací, která mu není příjemná, musí spolupracovat s agentkou FBI, a dalšími lidmi…

Jedno vám u čtení knihy Uteč, dokud můžeš můžu slíbit. Dostanete do rukou nesmírně čtivou knihu, kterou neodložíte, dokud nedočtete. Je to napínavé a velmi sympatické, od začátku až do konce. Já jsem ji začala číst ráno, než vstávaly děti, a pak jsem přes den hledala všemožné skulinky ke čtení, protože jsem na ni nemohla přestat myslet.
Jako začátek série je to velmi zdařilé (ač já bych tak úplně nepopisovala sexuální hrátky…však mě znáte), a jen tam nechala tu romantiku jako takovou. Ale nevadí, smířím se s tím, teď už jen čekám na další díl a doufám, že bude stejně dobrý, nebo spíše ještě lepší než tento a já opět dostanu příběh, který mne bude bavit tak, že nic jiného mě nebude lákat.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Metafora, kde si knihu Uteč, dokud můžeš můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *