Válka s láskou – Winter Renshawová

Autor: Winter Renshawová
Nakladatelství: Beta
Rok vydání: 2021
Počet stran: 320

„Mohu s určitostí a naprostou upřímností prohlásit, že jsem nevěděla, co je to láska, dokud jsem nepoznala, co láska není.“

Mé lži? Dotažené k dokonalosti. Mé srdce? Chladné jako led. Můj jediný úkol? Přesvědčit ji, že to mezi námi bylo opravdové, stejně jako diamantový prsten, který jsem jí měl navléknout na prst. Byl jsme na to najatý. Bitvu vedl někdo jiný. Já jsem byl pouhým vojákem, kterého naverboval značně bohatý muž. A ten mi dal jasně najevo, že moje budoucnost – a všechno, o co jsem kdy usiloval – závisí na zdárném zakončení této mise. Byl jsem připravený na válku. Nebyl jsem připravený na lásku Love Aldridgeové.

Válka s láskou je dalším romantickým příběhem od Winter Renshawové, která je pro mne jednou z nejlepších autorek takovýchto knih, protože ukazuje, jak skvěle se dá napsat něco, u čeho budou ženy „ochat“ a přitom tam nemusí být žádné sexuální scény, jak je tomu v poslední době zvykem.

I přesto, že je Válka s láskou typickým slaďákem, slibuji vám, že vás bude bavit. Od první až po poslední větu. Od začátku budete vědět, jak to dopadne, od začátku budete mít tušení, že se hrdinům objeví spousta klacků pod nohama, jen budete čekat na to, jak všechno vyřeší. Najdou se okamžiky, kdy si řeknete, že tohle mohli udělat jinak, že tohle je trochu přitažené za vlasy, ale ono to k vyprávění patří. Autorka se snaží o to, aby ve vás vyvolala nějaké emoce a musím říct, že se ji to většinou podaří.

„Love je klid a mír.
Love je měkké místo na přistání.
Love je úsměv na mé tváři, když se každé ráno probouzím.“

Jediné, co mi trochu vadilo, tak je jméno hlavní hrdinky, ale zase když si to spojíte s příjmením hlavního hrdiny, bude vám jasné, co tím autorka zamýšlela. Ale i tak… Těžko se mi s tím smiřovalo, její jméno mi nešlo přes pusu. Jedno vám ale povím, vůbec tuto moji informaci neřešte. Stejně vám bude jedno, jak se hrdinka jmenuje a budete si užívat romanticky laděný příběh dvou mladých lidí, které spojila vypočítavost a msta jednoho nepřejícího muže.

Když to napíšu jednoduše, Válka s láskou je typická romanťárna, která vám vykouzlí úsměv na rtech, protože přesně o ty romantické okamžiky zde není nouze. Ač je předvídatelný, přesto si čtení užijete a budete s hlavními hrdiny prožívat každé okamžiky, ať už smutné nebo ty veselé. Pro čtenářky, které potřebují, vyžadují nebo očekávají v romantických knihách sexuální scény, nebude tohle to pravé ořechové, ale ty, které chtějí jen sladký příběh, se sexy hrdiny, jenž bojují s láskou a nenávistí, tak bude tohle správná volba.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Beta, kde si knihu Válka s láskou můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *