Vánoční lásky – Vi Keeland, Penelope Ward

Autor: Ví Keelnad, Penelope Ward
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 280

„Poklekl jsem před Riley a pomalu ji vytáhl podvazek na nohu. Vychutnával jsem si dotek hebké pokožky na vnitřní straně jejího stehna. Riley ještě stále držela kytici. Když jsem vzhlédl k její usměvavé tváři, stalo se něco naprosto nečekaného: zpanikařil jsem.    Nechápal jsem, co se se mnou děje, ale v jedné chvíli jsem přetékal štěstím, a v další se mě zmocnila čirá panika. Hudbu přehlušil hlas v mojí hlavě.    
Tahle žena ztratila svého přítele při nešťastné nehodě. On umřel, sakra. Další bolest si Riley nemůže dovolit. Proto už tak dlouho neměla vážný vztah. A ty nejsi vztahu schopný – tahle svatba to jen dokazuje. Tak co to sakra děláš, Kennedy?“

PĚT VÁNOČNÍCH ROMANTICKÝCH PŘÍBĚHŮ OD ÚSPĚŠNÝCH AUTOREK PENELOPE WARD A VI KEELAND.
K Vánocům patří ta nejtajnější přání, která se většinou ani neodvážíme vyslovit nahlas s obavou, že se nikdy nesplní a přijdeme tak o veškeré naděje.
Některá z nás si přeje pod stromeček nové brýle, protože si omylem spletla nádherného muže s bezdomovcem… Jiná si chce polibkem cizího muže dokázat, že má stále smysl pro dobrodružství. A vyhnout se o svátcích protivům? To si snad přejeme všechny! Na druhou stranu, i z bručounů se můžou stát naše spřízněné duše. A když se přece jen zdá kouzlo Vánoc ztracené, nezapomínejme na vánoční večírky. Tam se teprve dějí věci…
Kniha obsahuje příběhy: 
Vánoční omyl, Vánoční polibek, Vánoční jízda, Vánoční světýlka Vánoční návrh.

Vím, že už máme po Vánocích i Novém roku, ale pojďme si tyto svátky prodloužit. I když jsou třeba uspěchané a složité, tak to kouzlo zažije každý. Další kniha spisovatelek Ward a Keeland je tady. Kniha Vánoční lásky skrývá pět příběhů, které spojuje romantika, Vánoce a šťastný konec.

Musím říct, že k těmto svátkům patří přeslazenost a tak tyto příběhy skvěle tuto atmosféru doplňují. Každý z nich je jiný, oddechový a sladký. Co je velké plus, že jsou krátké, takže v té uspěchané době, kdy není moc času nazbyt, stihnete klidně jeden celý příběh a zůstanou vám další na jinou volnou chvilku.
Nebo jak jsem psala, můžete si prodloužit kouzlo Vánoc každý den jedním příběhem nebo zvládnout vše a nadopovat se cukrem na několik následujících dní. Ke každému vám napíšu pár vět, ať dostane kompletní balíček, který na vás čeká v knize Vánoční lásky.

Vánoční omyl
Piper se sblíží se svým sousedem, který už je v důchodu a potřebuje sem tam pomoct. Má ošetřovatelku a sem tam za ním přijede syn, zbytek času se mu snaží zpříjemnit. Piper nemá poslední dobou veselý život, má za sebou pár těžkostí a snaží se prorazit jako interiérová designérka. Když před domem potká bezdomovce, kterému chce pomoct, vrátí se ji to v podobě arogantního chování.

Vánoční polibek
Zkuste políbit cizího člověka a počkejte, co se z toho vyvrbí. Pokud láska jako trám, tak budete mít štěstí, pokud ne, klidně to zkuste znova. Zábavy není nikdy dost.

„No…
Moje kamarádka podle mě nemá tak docela pravdu. To, že se člověk rozhodl žít zodpovědně, přece neznamená, že se neumí bavit.“ Teď už jsem jenom plácala. Měla bych přejít k věci. „Každopádně mě donutila uzavřít sázku naslepo. V podstatě jsem dopředu souhlasila s tím, co po mně bude chtít, aniž bych věděla, co to bude – abych dokázala, že umím být spontánní. Proto jsem tady.“ 
„Řekla vám, abyste si vyhlédla cizího člověka a začala něco plácat…“   
Škubla jsem sebou. „To není tak úplně přesné.“   
„Tak o co jde?“   
„Mám vás… políbit.“   
Jen přimhouřil oči.
   
Skvělé.“ 

Vánoční jízda
I sdílená jízda Uberem, o které netušíte, může být osudová. Takže až příště nasednete do přepravního prostředku a pojedete řešit něco negativního, tak neztrácejte naději, že každá situace má i své pozitiva. Možná na vás čeká pravá láska jako na Meredith.

Vánoční světýlka
Už jste určitě někdy viděli takové ty hooodně moc nasvětlené domy na vánoce a nevím, jak vás, ale mě vždy napadá, proč to ti lidi dělají. Tato povídka nám jeden z důvodů představí. A aby to bylo zajímavější a zábavnější, tak soused Josie tuhle aktivitu nemá v lásce. Jejich spor je vtipný a zářící.

Vánoční návrh
Tento příběh byl nejdelší a podle mého názoru nejlepší. Nejen, že se vám dostane škádlení, sarkasmu a flirtu, ale najdete na těch pár stránkách i vtip a napětí. Riley mi částečně připomněla kousek mého života a možná se tam najdete i vy. Suché období zažije spousta lidí a jsem ráda, že i ona nakonec našla důvod, díky kterému začala zase žít.

Vánoční lásky je kniha pro každého romantika a milovníka vánoc. Každý z těch příběhů vás nabije vánočním duchem a taky doufám  že uklidní tu uspěchanou dobu, která nás teď objímá.
Věřím, že se vám budou líbit, i když mají předem jasný děj.

Vánoční lásky můžete otevřít každé vánoce a pokud budete potřebovat zvednou náladu něčím sladkým a růžovým, tak i v průběhu roku. Hezké prodloužení vánoční atmosféry.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Vánoční lásky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *