Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa – Poppy Collins

Autor: Poppy Collins
Ilustrace: David Shephard
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 96

„U všech víl, princezny, podívejte se, co jsem našla!“ vykřikla a ukazovala jim třpytivý zelený oříšek velikosti vílí pěsti. Vílí princezny přiběhly k Violce a s úžasem zíraly na ten obrovský klenot. „Vypadá jako smaragdový oříšek,“ pronesla Sasanka.“

Vílí princezny Violka, Růžička, Sasanka a Zvonečka se chystají na korunovaci lesní víly Prvosenky. Společně s pozvánkou na obřad jim přišly i nádherné šaty, už zbývá jen vybrat vhodné doplňky a vyrazit do Stromového paláce v Diamantovém lese.
Na místě se však dozvídají strašlivou zprávu – někdo ukradl Prvosenčinu korunku a korunovace je v ohrožení. Podaří se vílím princeznám zachránit situaci a korunku najít?

Vždy ve svých dětských recenzích zmiňuji, jestli to je pro holky, kluky nebo bez rozdílu pohlaví. Tady je to jasné už od samotného začátku. Vílí princezny- Violka z Diamantového lesa je ryze holčičí záležitostí. Všechny malé čtenářky, které přitahují víly, princezny, šperky, blýskavé a třpytící se korunky nebo prstýnky, si přijdou na své.

Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa je v pořadí již třetí knížkou, která pojednává o módních vílách – princeznách Violce, Růžičce, Sasance a Zvonečce. Protože se mi předešlé příběhy nedostaly do rukou, můžu zodpovědně říct, že vůbec nevadí, pokud to tak bude i u vašich holčiček.
Ve zkratce se malé čtenářky seznámí s každou hrdinkou, a proč je to teď o Violce? Když jsou pozvané na korunovaci jedné vílí princezny, najdou ji v slzách, protože ji někdo ukradl její korunku, která se u nich dědí už dlouhé generace. A právě Violka bude ta hlavní, která zařídí, aby jejich kamarádce už slzy netekly.

„Všechny spěchaly vzhůru po schodech, které se kroutily a zatáčely, až se ocitly v krásné místnosti obložené dřevem s vysokým stropem a s okny z drahokamů. Violka schodišti rychle poděkovala, než zmizelo ve zdi, a už je vítala natěšená Muškátka.“

Knížka Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa je velmi příjemným vyprávěním, které ubíhá rychle. Malé slečny – čtenářky budou rády, že se zde vše točí kolem nablýskaných a třpytivých předmětů, uvítají určitě i trochu toho dobrodružství a samozřejmě se zde ukrývá i kousek ponaučení, jemného a decentního, ale je to tam.

Písmo v knize Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa je velkých fontem, navíc se zde objevují i ilustrace, takže čtení je super i pro začínající čtenáře. Kapitoly jsou krátké a nebudou mít s tím vaše princezny problémy. A navíc, výhodou je, že ve chvíli, kdy si vaše dcery, sestry, sestřenice tuto knížku oblíbí, tak vy víte, že můžete nakoupit další díly a máte jasný tip na další dárek. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Vílí princezny – Violka z Diamantového lesa můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *