Vlčí dívka – Ztracena v divočině – Anh Do

Autor: Anh Do
Ilustrace: Jeremy Ley
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2023
Počet stran: 224

„Tohle asi bude znít zvláštně, děvčata, ale musíte být vděčná za těžká loučení. Protože ta nejtěžší loučení znamenají, že jste s někým prožily skvělý společný život.“

Když se Gwen ztratí své rodině, nezbyde jí než se naučit, jak přežít v divočině. Naštěstí v lese narazí na smečku psích zatoulanců vedenou vlčím štěnětem Holčičkou. Dívka si se zvířaty vytvoří pevné pouto – starají se jeden o druhého, loví spolu zvěř a společně se ukládají ke spánku.
Ale přestože je láska a oddanost její náhradní rodiny velká, stesk po rodičích a sestře Gwen donutí, aby se i se svými zvířecími parťáky pokusila o návrat mezi lidi.
NETRADIČNÍ ROBINZONÁDA PRO MILOVNÍKY DOBRODRUŽSTVÍ JE PLNÁ AKCE, VYNALÉZAVOSTI A NEZLOMNÉHO PŘÁTELSTVÍ, KTERÉ PŘEKONÁ VŠECHNY PŘEKÁŽKY.

Vlčí dívka – Ztracena v divočině je po dlouhé době příběhem pro děti, který mne naprosto fascinoval. Syn vydržel poslouchat a zajímalo ho, jak všechno dopadne a když jsme zjistili, že bude druhý díl, řekl „hm“ a šel si po svých… Já řekla asi něco takto: „Cože?! To jako fakt? Já se nedozvím, jak to skončí? Já nezjistím, jestli najde rodiče?! Wtf??“ – ano, nějak  taková byla má reakce, protože tohle vyprávění je naprosto úžasné.

Gwen utíká společně s rodiči a se svou sestrou z domova. Proč? Ono to není tak úplně zřejmé, ale je jasné, že na ně padají bomby. Když se dostanou autem za město, jejich otec, který řídí, nedokáže zareagovat dost rychle a narazí do kolony stojících automobilů. Všichni vyskočí z auta, začnou brát věci, že půjdou po svých a najednou… nálet a bomby opět padají.
Gwen se řídí radou maminky, kterou vštěpovala svým dvěma dcerám – utíkej pořád dopředu, neohlížej se a nevracej… A tak Gwen utíká a utíká, až už nic nevidí, nikoho neslyší, neví kde je a co se děje…
Je ji jedenáct a už to víte podle názvu – z Gwen se stane Vlčí dívka – Ztracena v divočině. Jak bude její příběh pokračovat? To už v knize…

„Pozorně jsem špicovala uši, jestli něco nezaslechnu – vodopád, potok, šustění bot v listí. Ale doléhalo ke mně jenom štěbetání ptáků. Kudy jsem se měla vydat? Jakým směrem jsem měla jít, abych našla vodu?“

Autorka úžasně zapasovala do příběhu Vlčí dívka – Ztracena v divočině přátelství mezi lidmi a zvířaty. Je neskutečné, jak dokázala prvotní, opatrné poznávání Gwen se psy, orlem, s vlkem proměnit v silné přátelství, jež překoná téměř vše.
Celý příběh je velmi citlivě napsaný, mnohokrát vám bude Gwen líto, abyste na následující stránce ji obdivovali za její sílu, odvahu a trpělivost.
Jako hlavní hrdinka je úžasná a Holčička, to je splněný sen mnoha lidí… 🙂

Co se mi, a nejen mi, ale i mému synovi, na knize Vlčí dívka – Ztracena v divočině líbilo nejvíc, tak je její zpracování. Není zde jen holý text, ale spousta ilustrací, různé fonty písma a na každé stránce je něco z toho, takže to zpestří čtení. Za naši malou domácnost musím tuto knihu doporučit všem čtenářům, cca od 9 let, ale pro předčítání klidně už dříve. Připravte se na pořádné dobrodružství, a opravdové přátelství a důvěru.

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Vlčí dívka – Ztracena v divočině můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *