Vraždy v Cherringhamu – Poslední vlak do Londýna – Matthew Costello, Neil Richards

Autor: Matthew Costello, Neil Richards
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2022
Počet stran: 136

„Vybavila si, že kostel kdysi býval ústřední stavbou obce Ingleston, jenže během morové epidemie vesnice vymřela. Okolní pole byla posetá travnatými kopečky, pod nimiž spočívaly truchlivé pozůstatky rozpadlých chalup a stodol.
„Pojďte dovnitř,“ vyzvala ji Jayne a přidržela těžké křídlo kostelních vrat, aby se nezavřelo. Sarah přešla po chodníku kolem starobylých náhrobních kamenů s vytesanými lebkami a gotickými texty.
Za pootevřenými kostelními vraty viděla jen tmu. Překročila práh.“

Oblíbený starý loutkář Otto těsně před začátkem představení nečekaně umírá na srdeční infarkt. Bývalý policista Jack při poskytování první pomoci objeví na jeho těle zvláštní tetování, které se mu zdá velmi povědomé. Jack pojme vážné podezření, že loutkářova smrt nebyla pouhou nešťastnou náhodou. Spolu se Sarah se vydává po stopách zákeřného vraha.

Sérii knih s názvem Vraždy v Cherringhamu jsem si velmi oblíbila. A proto novinku Poslední vlak do Londýna jsem nesměla minout a musela se hned začíst. Opět jsem se bavila, dvojice Jack a Sarah mne stále baví, a nepřestává mne udivovat, co vše se může v malém, anglickém městečku dít.

Autoři se tentokráte překonali, do příběhu Poslední vlak do Londýna dali více temných okamžiků, takže se bylo proč obávat o hlavní hrdiny. Nemuseli jen řešit a vyšetřovat, ale také bojovat o vlastní zdraví.
Oblíbený loukář Otto těsně před svým vystoupením na školním pozemku, v rámci oslav na ukončení školního roku, dostal infarkt a před zraky diváků i dětí umřel.
Když se ovšem Jack snažil o první pomoc, všiml si jeho zvláštního tetování, které viděl ve svém bývalém povolání, a začal mít tušení, že tohle nebude jen tak… A když se do toho zamotala ještě zvláštní krádež, je jasné, že Jack a Sarah mají nový případ…

„Dveře se otevřely s přiměřeným zaskřípáním. Jack o krok ustoupil, aby Sarah, která používala svůj mobil jako svítilnu, mohla vejít dovnitř první.
Tahle příležitost určitě patřila mezi ty, kdy by se bez podobného kavalírského gesta ráda obešla.
Shýbla se – vchod byl dost nízký,  možná dostačující pro nevysokého pana Brendla, ale ne pro Sarah. Pak spatřila něco, co ji přimělo zůstat stát na místě.“

Už od prvního dílu jsem byla nadšená z obou hlavních hrdinů. Jsou tak různí, ale přitom je dokáže spojit jejich společná „vášeň“ po pravdě, po spravedlnosti. Autoři dokážou vždy na pár stránkách dodat příběhu ten správný drive a mi je vždy líto, že těch stránek je opravdu málo, dokázala bych číst dál. Protože každé slovo je zajímavé, není nudné, nenajdete žádná hluchá místa a stále se něco děje.

A teď něco pro fanoušky této série, jestli jste to nevěděli, tak teď vám prozradím, že dílů Vražd v Cherringhamu je 43. Ano, čtete správně. A Poslední vlak do Londýna je teprve pátým, takže se rozhodně máme ještě na co těšit. Já už jsem nedočkavá na další pátrání. Tato série se nakladatelství Alpress rozhodně povedla a doporučuji ji všem, co mají rádi detektivky. A také těm, co nemají mnoho času, ale chtějí si přečíst něco napínavého.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Alpress, kde si knihu Poslední vlak do Londýna můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Jedna odpověď na “Vraždy v Cherringhamu – Poslední vlak do Londýna – Matthew Costello, Neil Richards”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *