Vyhnankyně moří – Jeffe Kennedy

Autor: Jeffe Kennedy
Nakladatelství: Fantom Print
Rok vydání: 2022
Počet stran: 240

„Moje krev zpívala a energie ve mně přímo vřela, mé nohy se dotýkaly podlahy jenom proto, abych se mohla opět vznést. Kdybych měla více prostoru, přidala bych velké skoky s otočkami ve vzduchu. Avšak i toto mělo v sobě zvláštní půvab a sílu, když jsem se musela omezit na prostor ohraničený délkou mých nohou.“

Kdysi ji znali jako Jennu, líbeznou a neprůbojnou princeznu Dasnarijské říše. Nyní je na útěku a s sebou si nese jizvy na těle i na duši, způsobené nejen ambiciózní matkou, ale také sadistickým manželem.
Sama a v utajení se vzdaluje nelítostné domovině na palubě lodi, kde potkává kněžku – válečnici. Jenna díky ní přijímá novou identitu a jméno Ivariel. Dokáže ji víra, slib mlčenlivosti a bojové umění kněžek bohyně Danu ochránit před nebezpečím? Bylo by asi pošetilé věřit, že se tyran vzdá toho, co považuje za své.
I ten nejhorší tyran však může narazit na něco, co nečeká: Ivarial už není tou Jennou, kterou si pamatuje…

Série Kroniky Dasnarie pokračuje druhým dílem s názvem Vyhnankyně moří. Těšila jsem se na něj a jsem ráda, že jsem dostala to, co jsem očekávala – především od hlavní hrdinky. Náznaky totiž už byly v prvním díle a v tomto se autorka do toho správně obula a vzniklo další vyprávění, které je stejně dobré jako první a více rozvíjí život slavné dasnarijské princezny Jenny.

Jak už mnozí víte, po přečtení prvního dílu, samozřejmě, Jenna je na útěku. Od svého tyranského manžela. Vzepřela se všem pravidlům, a rozhodla se získat svobodu. Jenže to není jednoduché. Ocitá se na lodi, sama, bez jakékoliv podpory a pomoci, dokud se neseznámí s Kajou, která jí ukáže cestu, po které se může vydat a získat tak to, po čem touží.
Jenže na druhé straně, její tyranský manžel, král, má schopnosti, peníze a hlavně vojáky, kteří ji můžou najít, téměř kdekoliv. Podaří se mu princeznu najít? A když ano, jak ji přiměje k poslušnosti?

“Ráda bych ti vyprávěla o mladé dívce, která vyrostla v ráji,” řekla jsem. “Měla všechno, čeho se jí zachtělo, a nic se od ní nežádali – dokud jí všechno nevzali.”

Tak a teď trochu přiblížím to, co se mi na příběhu Vyhnankyně moří líbilo nejvíce. A to růst samotné hlavní hrdinky, Jenny. Její změna v chování, myšlení a v přizpůsobování se byla úžasná. Z dívky, která ani netušila, co je slunce a kdo je slon se stala žena, která dokázala bojovat sama za sebe a za svou svobodu. Sice sem tam klopýtla, ale měla kolem sebe ty správné lidi a hlavně Ochienga, muže, který celému příběhu dodal ještě větší šmrnc. 🙂

Teď se těším na třetí díl, kterým to vše má vygradovat a dostat ten správný konec – tedy doufám, že bude správný, že půjde o velkolepé finále. I když nevím, jestli posledních několik stránek dokáže něco přebít, protože Jenna v sobě našla opravdu velkou bojovnici, a to jsem si nepředstavila ani náhodou.
Vyhnankyně moří byla kniha, která mne bavila úplně stejně jako první díl a s chutí jdu do posledního, závěrečného dílu.
Ideální čtení pro ženy, na tyto chvíle, kdy chcete silnou a bojovnou hrdinku, s příběhem, který je zajímavý a napínavý.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fantomprint.cz, kde si knihu Vyhnankyně moří můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *