Zimní škola v přírodě – Tajemné stopy – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Markéta Vydrová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 80

„Kluci nemohli usnout. Neustále měli před očima ty podivné stopy.
„Přece se nemohly udělat jen tak samy od sebe?“ přemýšlel nahlas Jenda.
„Musíme se zítra podívat, kam ty stopy vedou!“ navrhl Vojta.
„Jasně. Při odpolední zábavě to musíme prozkoumat,“ prohlásil odhodlaně Ondra.

Vydejte se po tajemných stopách a zlepšete se ve čtení! Když Robin, Jenda, Vojta a Ondra zjistí, že se na kopci za horskou chatou objevují obrovité šlápoty ve sněhu a sáňky se zničehonic samy prohánějí po svahu, je jasné, že se na zasněženém obzoru rýsuje velká záhada… Větší, než si kluci vůbec dokážou představit. 
Napínavý a vtipně ilustrovaný zimní příběh je určen začínajícím čtenářům.

Zimní škola v přírodě je knížkou pro začínající čtenáře, z úžasné edice čtení pro prvňáčky, které vydává nakladatelství Bambook. A když si k tomu připojíte, že autorkou je Zuzana Pospíšilová, musíte už dopředu vědět, že tohle vyprávění bude stát opravdu za to. A vůbec se nebojte v květnu číst zimní příběh, i tak to má své kouzlo. 🙂

Děti se ve škole dozví, že je čeká Zimní škola v přírodě. Odjedou na hory, na čerstvý vzduch, protože v jejich městečku je velký smog, který není pro ně dobrý a můžou z toho být hodně nemocní.
Krom zábavy je na horách čeká i učení, tudíž škole jako takové se nevyhnou. Ale už nikdo neví, že na některé děti čeká i velké dobrodružství, protože objeví tajemné stopy, vidí věci, které jsou prakticky nemožné a objeví něco, o čem se nikomu ani nezdálo…

„To, co viděl, mu vyrazilo dech. Sáňky sjely dolů a pak zase zpátky na kopec, a přitom je nikdo neřídil. Jednoduše si tam nahoru a dolů jezdily samy.
Po všech těch strašidelných příbězích, které si před chvilkou s klukama vykládali, byl Robin tak vyděšený, že se i s dalekohledem zavrtal pod peřinu.“

Nejen, že kniha Zimní škola v přírodě je úžasným čtením pro začínající čtenáře, ale věřím, že si její přečtení užijí všechny děti, které mají rády pořádnou dávku dobrodružství a napětí, možná i trochu tajemství.
Nedílnou součástí knih od Zuzany Pospíšilové jsou také ilustrace, které lahodí dětským očím. A tady, v této publikaci jsou skvělé, protože jsou nejen vtipné, ale doplněné i kratším textem, aby bylo opravdu jasno, ke které scénce z knihy se přesně vztahuje.

Ač se nám blíží léto, tak se vůbec nebojte pořídit dětem tuto knížku, která je plná zimy, sněhu, sáňkování. Pokud nechcete, dobře, můžete jim ji schovat na vánoce jako dárek – poté jak když najdete, ale u nás doma se četla v těchto dnech, kdy sluníčko svítilo a vůbec nám nevadilo, že se děj odehrává v zimě. Příběh je napsán jednoduše a srozumitelně všem dětem, i těm menším, které ještě neumí číst, ale pochopí, o co tam jde, což je důležité a pro vzbuzení lásky ke čtení zásadní. Takže Zimní škola v přírodě má od nás zelenou a věřím, že se bude líbit i vám.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Zimní škola v přírodě můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *