Zrádná říše – Julie Johnson

Autor: Julie Johnson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 368

„Chloe, zavři klapačku,“ sykne na ni Carter a čapne ji za ruku, než mu stihne vydrápat oči. „Jsi sjetá.“     
„Nejsem sjetá!“ zařve s divokým pohledem. „Jen se 
bavím! Jenže to ty neznáš, protože celý dny jen sedíš a bulíš kvůli holce, který jsme oba úplně u zadku!“     
Trhnu sebou. Za těmi slovy se skrývá syrová bolest. Bolest, kterou jsem způsobila tím, že jsem Chloe odstrčila. Z pocitu viny se málem složím.“

Následkem šokující tragédie se Emilia Lancasterová stala někým, kým se nikdy stát nechtěla: vládnoucí královnou Germanie.
Unavená antimonarchistickými útoky na své království, topící se v žalu nad čerstvou ztrátou svého otce a zklamaná zradou nejbližších spojenců se nová panovnice potýká se stále silnějším pocitem samoty, navzdory tomu, že její kroky sleduje celá země.
Nejradši by utekla, ovšem útěk není řešení: ne, když musíte vládnout celé říši. Nezbývá jí tedy nic jiného než se vzchopit a jednat jako sebevědomá vladařka.
Když se začne domnívat, že má to nejhorší za sebou, ukáže se, že nepřátelé stále číhají v koutech, odhodlaní jednou provždy utnout rodovou linii Lancasterů.
Jejich poslední terč?
Nová, nezkrotná královna Germanie.

Poslední díl série Zapovězená královna měl stoupající tendenci. Napětí nepolevilo, překvapení byla překvapující a příběh úžasný. Zrádná říše je krásné zakončení emočního tornáda, které ve vás vyvolá první díl a točí se s vámi až do poslední kapitoly třetího dílu. 

Emilia vzala věci do svých rukou, a jak už víme, udělala rozhodnutí, díky kterému zůstala úplně sama. Sice ukázala svou sílu a vzdor, ale teď bloudí v noci po paláci a žije ze dne na den. Sice má ochranku, kterou chtěla, ale nemá si s kým popovídat a její nová pomocnice stojí za starou belu. Chybí ji Chloe, příliš aktivní lady Morrellová i upjatý Simms . Nejvíc ji ale chybí on, jenže ví, že už ho nikdy neuvidí, že musí jít dál a najít si muže, který ji pomůže vládnout.
Bohužel život je nevyzpytatelný a Emilia se do cesty postaví rozhodnutí, kterým může pomoct svým sourozencům i sobě. Dokážou najít s Chloe společnou budoucnost a jejím bratrem nějaký způsob, jak se nezbláznit z toho, že nemůžou být spolu?

Carter se snaží Emilii jít z cesty. Přesně jak si ona přeje. Už ztratil naději, že ji přesvědčí, že je jejich osudem být spolu. Je to pro něj složité a tak odjíždí do Švýcarska. Musí si najít svou budoucnost a živobytí. Musí na ni zapomenout. Úplně ji odstřihnout. Ale zvládne to, když má starost o její bezpečnost? Vždyť ona se každou chvíli dostane do nějakého průšvihu a teď se řítí do té největší životní katastrofy. Jak to dopadne? Zrádná říše vám odpoví…

 „Takový konec – ten, který si můžu vybrat – by byl opravdovou pohádkou.     
A žila šťastně až do smrti…     
Ovšem jestli jsem se za poslední měsíce něco naučila, tak to, že život královny se nerovná romantické fantazii. Skutečným vládcům se nedostane luxusu, aby mohli napsat svůj vlastní konec. Protože své štěstí nestaví na štěstí ostatních lidí.     
Mám na výběr.   
A přesto nemám vůbec na výběr.

Emilie je úžasná a inteligentní žena. Někdy na zabití, ale to by jinak nebylo ono. Carter je zase přesně ten typ muže, kterého milujeme. Jen není bohatý, jak jsme zvyklé. Kdyby to byla žena, řekneme, že je to příživnice. Díky sňatku jeho matky se dostal mezi královskou rodinu a měl neomezené finanční možnosti. Teď už to tak není, sice není chudák, ale celý život bez práce být nemůže a taky nechce, aby o něm lidé říkali, že nic neumí a žije jen z dobroty královny.

Musím říct, že se mi moc líbilo smýšlení obou. Oba jsou inteligentní lidé a hledají své místo na světě. Zrádná říše nám představí, jak je někdy boj těžký a kolik zlého musí člověk prožít, aby nakonec získal spokojenost.
Po pravdě mě tahle série udolala. Po dlouhé době něco, kde každý díl byl skvělý a nepředvídatelný. Je jasné, že konce jsou šťastné, ale jak už víme, někdy se naše představy na šťastné konce liší od těch, co najdeme. A díky tomu vás tento příběh drží v neustálém napětí. Zrádná říše mě dokázala naštvat, rozesmát, dohnat k slzám i si málem ukroutit hlavu z nevěřícnosti.

Co dodat. Ti co začali, určitě skončí posledním dílem. Nevěřím, že by někdo nedokončil. A vy, co jste nečetli a došli jste až sem, tak doporučuji tuhle sérii všemi deseti. Zrádná říše je jen jednou třetinou něčeho skvělého a čtivého. Žádný díl bez dalších nebude mít smysl a ten správný zážitek, tohle je opravdu série, která do sebe zapadá jako puzzle.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Zrádná říše můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *