Královna a její corgi – Caroline L. Perry

Autor: Caroline L. Perry
Ilustrace: Lydia Corry
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2024
Počet stran: 48

„Odvážní psi plemene pembroke welsh corgi neměli ke královským pravidlům žádný respekt. Často štěkali na přísné vychovatelky obou princezen. Proháněli palácové služebnictvo po rozlehlých sálech. Prali se, když přijeli na návštěvu světoví státníci. Alžběta si moc přála, aby si mohla také někdy takhle zařádit.“

Dokonce i tak známý a oslavovaný monarcha, jakým byla britská královna Alžběta II., potřebuje svého důvěrného přítele. Už jako malá holčička ho našla ve svém štěněti plemene corgi, které pojmenovala Susan a s kterým si vytvořila pevné pouto. Královna měla ve svém životě více než 30 corgi společníků a téměř všichni byli přímými potomky její milované Susan. Autorky milým a  jednoduchým přístupem zmiňují mnohé důležité mezníky nejprve princeznina a pak i královnina života. Vyprávění je doprovázeno nádhernými ilustracemi. 

Královna a její corgi je dětskou knížkou, která děti pobaví, ale hlavně poučí o ženě, která byla významnou panovnicí v dějinách. O královně, která panovala nejdéle ze všech, o ženě, která byla jednoznačně tou nejznámější na světě. O královně Alžbětě II.

Jedná se o velmi útlou knížku, takže se nemusíte obávat, že budou vaše ratolesti zasypány historickými informacemi, ale ve zkratce se dozví o nejdůležitějších okamžicích v životě královny Alžběty II.
O její sestře, o tom, co dělala za druhé světové války, o tom, kdy nastoupila na trůn, o tom, co musela a nemohla na veřejnosti, a hlavně, jak vzplanula její láska ke corgi a jak moc byla pro ni důležitá její psí přítelkyně Susan.

„Pro budoucí královnu nebylo snadné najít si přátele. Ale když se mazlila se svou malou fenkou, její srdce překypovalo láskou.
Konečně měla svou vlastní věrnou společnici.“

Kniha Královna a její corgi není nikterak obsáhlou textově, ale za to ilustrací je zde spousta a jsou naprosto úžasné. Líbí se mi, že i pro děti vznikla knížka, která je poučí, která je i pobaví a ukáže jim, že i někdo, kdo je panovníkem celé země, může mít „obyčejné“ starosti a touhy.
Já jsem měla a stále mám, královnu Alžbětu II. v úctě, byla to pro mne dáma s velkým D a proto jsem opravdu ráda, že tato kniha u nás vyšla a já ji mohla svým dětem přečíst a představit jim královnu, kterou jsem obdivovala.

Líbí se mi, že je kniha Královna a její corgi napsána opravdu jednoduše, v krátkých větách a spíš než ucelený příběh je to jakési shrnutí života ženy, která pro spoustu lidí na světě moc znamenala.
Za mě jednoznačně velké doporučení!

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Královna a její corgi můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *