Advokátův syn – Rachael Anderson

Autor: Rachael Anderson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 248

„Snažila jsem se otci prodej těch farem rozmluvit, ale on byl pevně rozhodnutý a ujišťoval mě, že by mohl zisk investovat lukrativnějším způsobem.“ Co to však mělo být, netušila, ale pokud jedním z těch způsobů měla být hazardní hra, tak v tom rozhodně neuspěl.“

Sophia Giffordová zůstává se svými zářivě rudými vlasy a spoustou pih na konci své třetí společenské sezony stále nezadaná, a proto je rozhodnutá, že přijme nabídku svého současného nápadníka pana Fawcetta – pokud se ovšem vysloví –, protože je to slušný člověk, nikoli proto, že by ho milovala.
Když ji sestra Prudence, provdaná za lorda Knavea, poprosí, aby jí pomohla s letní slavností v jejich sídle, zdráhavě souhlasí. Netuší, že Prudence má vlastní plány, jak jí sehnat toho pravého manžela. Chce přivést na slavnost Sophiina kamaráda z dětství, na něhož sestra nemůže zapomenout.
A tak se Sophia skoro po deseti letech setkává s Hughem Quintonem, z něhož vyrostl elegantní, okouzlující a úspěšný právník, jenž pomáhá aristokratům, kteří se dostali do finančních problémů, zlepšit jejich hospodaření. Sophiini rodiče však na něj zle zahlížejí a vyšší společnost ho nebere jako sobě rovného. To ale Sophii nezabrání, aby se do něj nezamilovala. Poté musí uvážit, jak daleko je ochotná pro svou lásku zajít a co všechno obětovat…

Další kousek od mé oblíbené autorky historických romancí, Rachael Anderson, se jmenuje Advokátův syn. Je to třetí díl ze série Nejcennější dar a rozhodně doporučuji číst tyto knihy postupně, protože se v každém díle objevují postavy, se kterými se budete od prvního vyprávění setkávat a jejich příběhy se plynule prolínají a navazují na sebe.

Advokátův syn je hlavní hrdina, Hugh, kterého Sophie zná od dětství, ale z důvodu, jenž malé děti nikdy nepochopí, s ním ztratila kontakt.
V dětství byli nejlepší přátelé, a najednou vše skončilo. Žili si každý svůj život až do chvíle, kdy se opět setkali. Díky prozíravosti Sophiina švagra, ale také díky tomu, že Sophiin otec se dostal se svým panstvím do obtížné, finanční situace.
Jakou roli ovšem v tom hraje Hugh, jakou bude zastávat Sophie, a kdo všechno se objeví na scéně a zamíchá kartami, to už se dozvíte z příběhu.

„Musíme tě dostat domů, než úplně promokneš,“ pravil.
Vtom se obloha rozevřela a spustil se liják. Hugh vypadal tak zděšeně, že se Sophia rozesmála.
„Trochu deště ještě nikomu neublížilo.“ Vyběhla z krytu kabátu na mýtinu naplněná štěstím, které dokázal vyvolat pouze Hugh. Obrátila tvář k obloze, rozpřáhla paže a začala se točit dokola.“

Ani tentokrát nemůže od knihy Advokátův syn čekat napětí, které by se dalo krájet. Je to příběh o tom, jak se muži dvoří ženám, jak se chovají praví gentlemani, jak fungovala vyšší společnost v minulých stoletích, jak se dámy projíždějí na koních a musí zachovávat určité dekorum, aby nepošpinily jak svou pověst, tak pověst rodiny.
Ovšem i tady najdete nějaké ty rebely či rebelky, kteří se rozhodnou vzít osud do svých rukou, i přes nepřízeň rodiny či okolí, ale už od začátku vám bude jasné, kdo to bude a jak se to bude vyvíjet.

Ale i tak si tohle čtení užijete. Aspoň si to myslím. Advokátův syn je příběhem na jedno odpoledne, u kterého si odpočinete, necháte se unášet samotným dějem, nemyslíte na nic ošklivého, co se děje kolem vás a jen si užíváte londýnské společnosti dam a pánů.
Já jsem za tento typ knih velmi ráda, prokládám jimi všechny ty thrillery a detektivky, které čtu a nádherně se odreaguju. Nejednou na konci si dokonce povzdychnu, jaké by to asi bylo, kdybych tehdy mohla žít… 🙂

Milé ženy, dámy, čtenářky, jestli holdujete třeba Barbaře Cartland, jestli máte rády historické romance, které nejsou nijak hluboké, ale naopak mají velmi příjemné charaktery a postavy, které si oblíbíte, tak se určitě po této knize – respektive sérii – poohlédněte. Odpočinek zaručen. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Advokátův syn můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *