Bafni na něj! – Honza Vojtíšek

Autor: Honza Vojtíšek
Ilustrace: Jiří Dvorský
Nakladatelství: Golden Dog
Rok vydání: 2023
Počet stran: 12

Horor je nesmírně bohatý, což se nakladatelství Golden Dog snaží ukázat každou knihou, kterou vydává. Ale horor by měl být určen všem, tedy v takové podobě, která je pro danou věkovou skupinu vhodná. A proto Honza Vojtíšek přišel s nápadem, že by se vytvořila hororová kniha pro ty nejmenší.
A přesně proto je tu Bafni na něj! Tohle je kniha, která je opravdu pro ty nejmenší. Hravou formou se mohou seznámit s různými strašidly, která se skrývají pod okýnky knihy. Každou kresbu vytvořil skvělý Jiří Dvorský a Honza Vojtíšek se postaral o doprovodné básně, které dětem představí jednotlivá strašidla.
Už ani vaše děti se nemusí bát hororu. Stačí, když na všechna ta strašidla bafnou první.
Kniha obsahuje celkem šest dvoustránkových, barevných ilustrací na tvrdém papíře, každá ilustrace má vždy tři okénka. Stačí pod nimi najít strašidla a bafnout na ně jako první.

Dětský horor? A ještě ve formě leporela? Myslíte si, že je to šílenost? Pchá! Tohle je naprostá dokonalost!
Bafni na něj! je leporelo pro děti, které je bude bavit. Budou otvírat okýnka, objevovat strašidla a bafat na ně, samozřejmě jako první, takže je nemůžou vystrašit a tohle listování si určitě užijí.

Jelikož je to leporelo, nemá cenu psát sáhodlouhé popisy, co se v knize „děje“,  a proto napíšu pár bodů a postřehů, které se mi fakt že líbily a také, jak tohle čtení zapůsobilo na mé děti, což vás může trochu pobavit. Bafni na něj! je totiž napsána a ilustrována tak, aby opravdu bavila všechny své čtenáře.

Bafni na něj! je leporelo s otvíracími okýnky. Na každé dvoustraně vás čeká básnička, kterou napsal Honza Vojtíšek a jednou se týká třeba pokojíčku, jindy zase sklepa. Na každé dvoustraně jsou tři otvírací okýnka, kde ilustrátor Jiří Dvorský nakreslil strašidla, které se v dětských fantaziích objevují (a co si budem… jestli jste milovníci hororů jako já, tak ty strašidla máte i vy osobně, třeba jako já – ve skříni). 🙂
Obzvláště doporučuji se zaměřit na jednu ilustraci pod okýnkem v „sekci“ pokojíček na levé straně – ta je naprosto fenomenální – toho jsem se lekla já i můj sedmiletý syn. 🙂

V neposlední řadě chci zmínit, že čtení děti nejen bavilo, ale také po dočtení chodily po bytě a skoro hodinu bafaly do všemožných skříní, koutů, pod postel, do špajzu, dokonce i do pračky. :-)) Zábava opravdu na dlouhou chvíli a bavilo mě, když jsem se zeptala staršího, jestli už byl zkontrolovat koupelnu a koš na prádlo – jeho odpověď jéééé, néééé, a už pelášil, mluví za vše. Bafni na něj! je naprosto úžasně vymyšlené leporelo, které u nás v knihovně bude mít pevné místo a já autorům vzdávám poklonu, že s něčím tak skvělým přišli. Díky za to!

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Golden Dog, kde si knihu Bafni na něj! můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *