Hádankový zvěřinec – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Drahomír Trsťan
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2022
Počet stran: 152

„Hmatové ho vousy zdobí,
vyšší váha ho však zlobí.
Tato ryba sladkovodní
vypadá, že pluje po dni.“

Baví vás hádanky a úkoly pro chytré hlavičky? Jestlipak si troufnete uhodnout všechna zvířátka skrytá v našich básničkách a vyřešit správně úkoly?
Pracovní sešit pro předškoláky a nejmenší školáky pomůže dětem zábavnou formou procvičit jednoduché psaní a počty i rozšířit slovní zásobu a znalosti o zvířatech z celého světa. Kniha rovněž poslouží ke zpestření výuky na prvním stupni.
Tak tužku a pastelky do ruky a hurá luštit!

Tento článek neberte přímo jako recenzi, ale já bych vám ráda představila pracovní sešit – knihu s názvem Hádankový zvěřinec.
V tomto sešitě, který je v měkké vazbě, právě pro své použití dětmi, obsahuje 130 stránek plných hádanek, křížovek, omalovánek, různých rébusů a úkolů pro rozvoj vašeho dítěte.

Věkově bych to zařadila od cca pěti let dítěte, pro šikovné klidně dříve, ale když to beru podle mého syna, tak těch pět let je ideálních. Hádankový zvěřinec, jak už název vypovídá, je hlavně o hádankách, některé jsou lehké, jiné docela těžké, takže když jsme se se synem na ně vrhli, u několika jsem mu musela pomáhat dalšími indiciemi, abychom se dopídili nějakého výsledku.

„Na hlavě má zvláštní štít,
ocas umí obtočit.
Tento ještěr klidně může
změnit barvu svojí kůže.“

Krom hádanek jsou v knize Hádankový zvěřinec i rébusy, křížovky, kde už děti musí znát písmenka, aby zvládli všechno vyřešit, takže proto některé úkoly už patří školákům, od šesti let, od první třídy. Zábavnou formou si budou procvičovat své dovednosti. Najdete zde i počty – základní samozřejmě, díky ilustrátorovi jsou zde i omalovánky, obrázky, přes celou stránku, které opravdu stojí za to.

A jak samotný název Hádankový zvěřinec napovídá, všechny úkoly, které jsou připraveny pro děti na těchto stránkách, se zde točí okolí zvířat, což je jedno z nejoblíbenějších témat u nich.
Na konci na vás čeká také nápověda a jsou zde všechna řešení hádanek a rébusů.
Je to kniha, u které si užijete spolu se svými dětmi spoustu srandy a ač já se synem mám na některé úkoly ještě čas, i tak jsme se královsky bavili a věřím, že to tak bude i u vás doma. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Hádankový zvěřinec můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *