Strážce ztracených měst – Polaris – Shannon Messenger

Autor: Shannon Messenger
Nakladatelství: Ocelot
Rok vydání: 2021
Počet stran: 560

„Stesk po někom blízkém může být příliš ochromující. Hněv je bezpečnější.“

Sophie a její parta se po důležité misi vrací zpět domů a na Foxfireskou akademii. Odchod jednoho z nich k Nespatřeným zapříčinil mezi kamarády napětí a nejistotu, zda si mohou ještě důvěřovat. Rada je zaměstnána hrozbou války a když se objeví informace o hrůzném projektu zvaném Iniciativa Polaris, nebezpečí ještě narůstá.
Sophie, Biana, Fitz a Dex se společně s Černou labutí snaží rozklíčovat tajemný symbol související s Nespatřenými. Jenže ti, provázeni chaosem a zlobou, se zdají být vždy o krok napřed. Podaří se elfům vrátit do Ztracených měst klid a mír a zastavit Iniciativu Polaris dřív, než dojdou její děsivé plány završení?

Polaris je pátým dílem série Strážce ztracených měst a musím uznat, že tato série je stále skvělá. Ani s pátým dílem její energie a drive neupadá. Naopak. Autorka každý díl zakončí tak, abyste měli pocit, že nemůžete vydržet do vydání pokračování. Že to čekání vás bude stát spoustu nervů. Sophie, Fitz, Bianca, Dex, Keefe, to je čtveřice, která vás bude bavit a já vám můžu slíbit, že se s nimi v žádném případě nudit nebudete.

Nejdříve vám nastíním, o co v knize Polaris jde, budu se snažit vyhnout všem spoilerům, protože přeci jen se jedná o pátý díl a tak už mnoho věcí není tajemstvím (aspoň pro nás, co máme za sebou předchozí čtyři knihy). Pokud přeci jen něco vykváknu, tak se předem omlouvám a proto teď napíšu, že další čtení tohoto odstavce je na vlastní nebezpečí. 🙂
Sophie s celou svou partou má opět právo vrátit se na Foxfire, ale bohužel jich je o jednoho míň. Ne jejich vinnou, ale ten dotyčný se rozhodl, že spoustu věcí vezme sám na sebe a proto je musel opustit. A přesto, že o jednoho přišli, tak najdou oporu v dalších dvou lidech, v Tamovi a Linh, kteří mají nadání, které jim v kroužku „chybělo“ a tím pádem se skvěle doplňují.
Jak už víme z předešlých dílů, Sophie je měsíční skřivan a společně s komunitou Černé labutě se snaží přijít na kloub tomu, kdo jsou Nespatřeni, co mají za úmysly a proč se Nespatřeni snaží za každou cenu ubližovat. V tomto díle opět nezískáte všechny odpovědi, ale můžu vám slíbit, že zase budete o kousek blíž k vyřešení všeho.

„Někdy se všechno musí sesypat, aby mohlo být líp.“

Autorka má neskutečnou fantazii. To, jak umí do příběhu zasadit spoustu zásadních okamžiků, které na sebe navazují, je bravurní. Ač tento díl, Polaris, není tak akční a dobrodružný jako předešlé knihy, protože se hlouběji budete zabývat vztahy, ale nemusíte se obávat, že bude nuda. Sophie a její nadání se postarají o to, společně s labutí a panem Forklem, že se pořád něco bude dít.

Nad každým dílem se rozplývám, protože tohle fantasy je přesně to, co mi tady chybělo, po dočtení HP jsem neměla do čeho se začíst a Strážce ztracených měst mi tuto mezeru vyplnilo.
Navíc autorčin cit pro psaní, její fantazie, a její specialita zakomponovat do příběhu spoustu proměnných jsou úžasné „schopnosti“ a díky tomu si nejen Polaris, ale také předešlé díly opravdu užijete na sto procent.

Pokud chcete pořádnou fantasy, která je pro mladší čtenáře, ale dozajista potěší a pobaví i dospělé publikum, tak se rozhodně pusťte do této série.
Polaris je pátým dílem a pokud jste nečetli předešlé díly, musíte se pustit do čtení od prvního dílu, navazují na sebe a to hodně a opravdu důležitě. Takže všem milovníkům fantasy přeji fajn počtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji portálu Megaknihy.cz, kde si knihu Polaris můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *