Kanibal z Nine Elms – Robert Bryndza

Autor: Robert Bryndza
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2019
Počet stran: 464

„Kate otevřela knížku a spěšně prolistovala stránky. Ze všeho nejdřív si všimla podpisu a okouzlujícího věnování od Enid.
Shnij v pekle, ty děvko. Enid Conwayová
Kate si vybavila, jak knihu ukázala jednou večer Myře, když se stala jejím patronem.
„Podívej se na to z té lepší stránky. Moje tchyně mi nikdy žádnou knížku nekoupila!“ zavtipkovala tehdy Myra, což Kate pomohlo a v té příšerné situaci se rozesmála.“

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým man­želem Jánem. Jeho prvního thrilleru, Dívky v ledu, se v zahraničí již pro­daly více než dva miliony výtisků, byl označen jako The Wall Street Journal USA Today bestseller a práva byla prodána do devětadvaceti jazyků. 

Jeden z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších autorů mezi českými čtenáři, Robert Bryndza, se vrací na knižní scénu s novou sérií, kde je hlavní postavou Kate Marshallová. Zapomeňte na skvělou a báječnou Eriku, vymažte si z paměti Petersona, protože Kate a Tristan vám vlijí novou čtecí energii do žil s přehledem a lehkostí. Autor vás v knize Kanibal z Nine Elms přesvědčí nejen o tom, že opravdu ví, jak napsat poutavý příběh, ale hlavně, jak si omotat čtenáře okolo prstu a dát jim přesně to, co potřebují.

Kate Marshallová je bývalá policistka, která svou kariéru byla nucena ukončit velmi nešťastně. Poté, co dokázala zatknout obávaného sériového vraha, se na ni snesla vlna obrovské kritiky za pár věcí, které tuto událost doprovázely, a tak jí teď nezbývá nic jiného, než na škole přednášet o něčem, čemu opravdu rozumí, ale nemůže to dělat naplno.
Jednoho dne jí v mejlu přistane prosba o pomoc s hledáním ztracené dívky. Je to již 25 let, ale rodiče dívky si myslí, že za to může onen nechvalně proslulý Kanibal, a tak se obracejí právě na Kate, na toho nejpovolanějšího člověka.
Kate se s nimi setká, slíbí, že se zkusí na tento případ zmizení podívat, a najednou, ani se nenadá, opět vězí po kolena v bahně vyšetřování, vražd, sériového vraha…
Po boku jí stojí její univerzitní asistent Tristan, který se s ní pustí i do pátrání, a z těchto dvou lidí se stává dvojka soukromých vyšetřovatelů.

Autor dal opět život perfektním postavám. Ač byste Kate nenazvali ženou roku, protože některé její výkyvy nejsou zrovna košer, budete ji chápat a fandit jí. Tak jako k Erice, najdete si k ní cestu, která bude snadná a jednoduchá, protože vše, co dělá, je čisté a průhledné.
A Tristan je miláček, toho nelze nemilovat.

„Nahá mladá dívka ležela tváří k zemi v blátivé prohlubni v trávě. Hlavu měla zakrytou průhledným igelitovým pytlem, pevně staženým kolem jejího krku. Bledou pokožku měla pokrytou špínou, krví, četnými řeznými ranami a škrábanci. Na zadní straně stehen a hýždích bylo zřetelných několik hlubokých stop po kousnutí.“

Kanibal z Nine Elms není jen skvělý thriller, který podtrhuje autorův um, ale také je důkazem, že se autor stává lepším. Jeho smysl pro detaily se znásobil, tato kniha je bezpochyby tou nejpropracovanější, kterou jsem od něj četla. Lehké nuance, které by čtenáře mohly nakopnout k rozpoznání pachatele, jsou tak drobné, že si troufám tvrdit, že to nedáte.
Když si na konci celého příběhu dáte dvě a dvě dohromady a budete se na ty drobnosti dívat již „znaleckým“ okem, nebudete chápat, jak tohle všechno autor přímo bravurně vymyslel.

Pokud je mezi vámi, čtenáři, ještě někdo, kdo autorova díla nečetl, nebo k tomu měl odtažitý postoj, věřím, že touto knihou vás přesvědčí, že si každý milovník thrillerů přijde na své.
Díky příběhu Kanibal z Nine Elms vám ukáže, že titul „jeden z nejlepších, nejúspěšnějších, nejoblíbenějších autorů v České republice“ má právem! A taky nejroztomilejších – ale to by bylo do jiné recenze. 🙂

Pane autore, děkuji za Kate, za novou skvělou sérii, ale toho Petersona s Erikou vám jen tak neodpustím. 🙂
Tato kniha rozhodně stojí za to, přátelé, čtenáři, milovníci thrillerů a fanoušci autora, určitě si ji přečtěte! Nová závislost je tu! 🙂
A pokud nechcete čekat, než kniha vyjde, tak už prvních pár kapitol vás čeká na stránkách autora Roberta Bryndzy.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Cosmopolis, kde si knihu Kanibal z Nine Elms můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Jedna odpověď na “Kanibal z Nine Elms – Robert Bryndza”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *