Každopádně láska – RJ Scott

Autor: RJ Scott
Nakladatelství: conQueer
Rok vydání: 2023
Počet stran: 256

„Zmlkl, a když jsem se otočil, uviděl jsem, jak se sklání nad notesem a škrábe do něj něco, co mi připomínalo obyčejné čmáranice. Po jedné straně místnosti stály stojany, velký růžový sněhulák, stejný sněhulák ve žluté a pak nějaké nahodilé náčrty. Na žádném ze sněhuláků jsem neviděl nic, co by mi připadalo jako dobrý nápad. Žlutý vypadal, jako by se právě do sněhu vyčůral pes.“

Najmout si na Vánoce falešného partnera – co by se tak mohlo pokazit?
Blíží se Vánoce a Derek má pocit, že ztrácí kontrolu nad svým životem. Má pocit, jako by jeho kariéra ani nebyla jeho, a rodiče netouží po ničem jiném, než aby se usadil. Potřebuje prostě dočasné krytí na večírky, kterých se musí zúčastnit, a taky aby mu rodiče dali pokoj. Na scénu vstupuje Luke.
Lukovi chybí dvacet tisíc dolarů na dokončení renovací Halligans, rodinného baru v newyorské finanční čtvrti. A tak se rozhodne prokázat kamarádovi laskavost a zahrát si na partnera chlapa, který má víc peněz než rozumu.
Když na falešný pár zapůsobí magická atmosféra Vánoc a probudí v nich city, jejich první instinkt je vzít nohy na ramena. Jenže nezáleží na tom, jaké klacky vám život hází pod nohy nebo jak usilovně prcháte opačným směrem; když to nejmíň čekáte – ať už chcete nebo ne – láska každopádně zvítězí.

Kniha Každopádně láska mě nalákala svou obálkou. Ten sněhulák je tak cute, že jsem ji musela mít a samozřejmě i přečíst, že jo… Navodila mi skvělou vánoční atmosféru, a ač patří mezi žánry, které vůbec nevyhledávám a nečtu, tak mi sedla jako zadek na hrnec a nemám ji vůbec co vytknout.

Derek je kluk z bohaté rodiny. Má všechno, dokonce právě převzal rodinou firmu. Jenže jeho rodiče jej milují až příliš a neustálé dotazy na jeho práci, pozici ve firmě, ale i v lásce jej doženou k tomu, že si najme na pár rodinných akcí partnera.
Luke, muž, který potřebuje nutně peníze, aby si splnil nejen svůj sen. Jenže v bance mu nedají ani korunu a když to zjistí, v tu chvíli jej překvapí telefonát jeho kamaráda, který vede agenturu pro zprostředkování partnerů. A nemůže Derekovi říct ne, protože cena za tu službu je příliš vysoká. Ovšem riziko, které se s tím pojí, je ještě vyšší, takže oba kluci se do toho pustí, nejdříve s tím, že jde o obchodní transakci. Ale nikdy nic není takové, jak se na první pohled může zdát.

„Cítil jsem se lehčí než vzduch a točil jsem se sněhem, který okolo nás vířil. Potom, co jsme vešli dovnitř, napadl čerstvý, takže jsme ho v místě, kde kufr auta trčel ven z pod stříšky, museli smést. Vládl klid a mír, sníh tlumil veškeré zvuky a něco jako duch Vánoc mě přimělo vypláznout jazyk a chytat na něj vločky.“

Každopádně láska je vánoční knížkou, která mi navodila tu správnou atmosféru, ač tam vůbec nejde o vánoční stromečky, ozdoby, cukrlátka ani kávičky s marshmallow… 🙂 Odehrává se v době vánoc, to je asi jediné, co má s vánoci společného, ale přesto autorka vdechne skrz příběh dvou kluků do vás pohodu, lásku a pochopení. A mám za to, že přesně tohle jsou emoce, které v době vánoční chceme cítit.

Příběh, který vás čeká v knize Každopádně láska je rychlý, svižný, autorka umí zaujmout, napsat jednoduchý příběh, na jehož vlnách se necháte unášet a užijete si příjemné vyprávění o hrdinech, které byste klidně mohli potkat hned zítra někde za rohem vašeho domu…
Za mě pro ty z vás, kteří mají rádi romantiku a LGBT téma vřele doporučuji.

Hvězdné hodnocení: 5 z 5

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství conQueer, kde si knihu Každopádně láska můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *