Moderní džentlmen – Meghan Quinn

Autor: Meghan Quinn
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2021
Počet stran: 208

„Milý Moderní džentlmene,     
během své proměny z týpka na džentlmena jsem si uvědomil, že můj slovní projev je mimo. Hodně nadávám, občas se chovám jako blbeček a pořád mám v sobě trochu krve univerzitního bratrstva.
S novým zaměstnáním jsem si uvědomil, že je čas dospět a vyměnit mikinu za kardigan. Takže vzhled už jsem vychytal, ale neumím od ženy získat telefonní číslo. Na škole jsem ji prostě vzal mobil, prozvonil jsem se a pověděl ji, že ji zavolám. Ale po přečtení Tvých článků mi došlo, že to není zrovna nejlepší přístup.
Dokážeš poradit?
S pozdravem   
Bezčíslo“

Už jste si někdy sáhli na dno? Já pořádně.
Opět tu máme ten nejstarší příběh světa: mladík potká dívku, zamiluje se do ní, pak to neuvěřitelně podělá, takže mu dívka sdělí, aby shořel v pekle.
Že už jste to někde slyšeli? Tím jsem si naprosto jistý.
A co je na tomhle příběhu jiného? Je totiž o mně. Jsem Moderní džentlmen, přední newyorský sloupkař, který sice radí mužům, jak randit, ale nakonec si neumí poradit ani sám se sebou a čeká ho velmi nehezký pád z naleštěného piedestalu.
A taky je to příběh o jedné dívce, která Moderního džentlmena úplně odzbrojí a rozpráší všechny jeho zažité teorie.

Musím přiznat, že jsem právě narazila na knihu, kterou by si celou měli přečíst i muži. Moderní džentlmen v sobě skrývá spoustu dobrých rad, které by se mužům hodily do života a často jim usnadnily život se ženou. Kromě toho Moderní džentlmen skrývá vtipný a něžný příběh o tom, jak muž sbalí ženu, pak to pokazí a pak ji získá zpátky. Klasika, kterou muže stojí mnohem více sil a emočních vln než ženy.

Wesley je sloupkař. V HYDE píše sloupek Moderní džentlmen. Radí zde mužům, jak se chovat jako džentlmen a v posteli jako alfa samec. Muži se mu svěřují se svými problémy a on jim radí, jak dál. Jednoho dne jeho šéfa napadne, že by každý do své práce měl zapojit osobní zkušenosti a tak se Wes dostane na tenký led.
Má najít ženu, na které bude zkoušet své rady a podrobně o tom psát sloupky, aby muži viděli, že to opravdu funguje. Když potká svou životní lásku v parku, je pod tlakem a tak si neuvědomí, jaké štěstí mu život přihrál do cesty, protože myslí jen na svou práci. Dnes má totiž poslední den, aby si ženu vybral sám. A tak v July vidí svůj projekt.
Každopádně už po prvním rande začíná cítit, že to není jen ledajaká žena a řeší, co má dělat. Když ji to řekne, přijde o práci, když ne, přijde o ni. Důvod, proč to před ní stále tají je, že July nemá ráda moderní společnost. Nemá mobil, nečte noviny a žije moderně staromódním způsobem. Wes jako moderní džentlmen radí upřímnost, ale sám v této oblasti udělá velkou chybu, která ho stojí štěstí.

I když se v knize objeví její pohled jen na pár stránkách, je to důležitá postava v příběhu, protože tato žena je základem osobního i profesního života Wesleye Waldorfa.
June Lacyová je muzikální herečka, švadlena, hlídačka psů a další věci, co ji vydělají peníze. Její sen je ale hrát na Broadwayi, k tomu ji přivedla její babička. Právě venčení psů ji přihraje atraktivního a zábavného cizince. Rychle se umí nechat strhnout a tak, když ji požádá o  telefonní číslo a schůzku, začne ji blikat červená a tak na to chce jít pomalu, aby Wese lépe poznala a znovu se nespálila.
Když si myslí, že už ho zná dobře, tak se mu úplně otevře. Cítí, že se zamilovala a že je to až moc dokonalé. Hned ráno zjistí, že ji to mělo upozornit, že je něco špatně. Obleče se, vezme si věci a odchází od Wese se zlomeným srdcem a s tím, že už ho nikdy nechce vidět.

„Milý Bezčíslo,                                                                                                         
vypudit ze svého těla univerzitního týpka je jedna                                                                                                     z největších výzev, které budeš čelit, příteli. Asi máš                                                                                                    pořád sklony popíjet levné pivo, plácat si s ostatními                                                                                                           na pozdrav a chovat se k ženám jako k trofejím,                                                                                                     a nikoliv jako k nádherným stvořením, kterými jsou.                                                                                                            
A navíc si bereš jejich číslo bez dovolení. Pěkná                                                                                                       sviňárna. Tady je rada staršího: buď transparentní.                                                                                                        Neexistuje žádný mimořádný způsob, jak požádat                                                                                                      ženu o číslo. Řekni ji, že se ti líbí a že bys s ní chtěl                                                                                                       mluvit častěji. Pokud opravdu na něčem záleží, tak                                                                                                           na upřímném přístupu. Buď sebejistý, buď přímý                                                                                                   
a to číslo dostaneš. Budeš příjemně překvapený, jak                                                                                                                                                     vřelou reakci obdržíš.                                                                                                                                                      Hodně štěstí, kolego,                                                                                                                                                        Moderní džentlmen“

Bylo velkým osvěžením, že byla June trochu staromódní, že se jejich vztah nevyvíjel na pár stránkách a pak už to nebylo jen o sexu a tajnostech. Díky tomu jste celou knihu napjatí, kdy už mu dovolí další metu a kdy praskne, že je Moderní džentlmen. Vše je vyrovnané, nic vás nenudí.

I když je Moderní džentlmen útlá kniha, skrývá zábavný a zajímavý příběh. Velmi mile mě překvapilo, že se nakonec dostaneme i k pohledu June, protože ze začátku to vypadá, že nás bude příběhem provádět jen Wes. I když tam má jen pár stránek, jsou to důležité okamžiky, žádná omáčka, která by natahovala děj. 

Meghan Quinn mě začíná hodně bavit, poslední knihy, které jsem od ní četla se mi moc líbily. Čtení jsem si užila a příběh mi zůstal v hlavě. Není to nic, co se vám rychle vytratí a věřím, že se k těmto příběhům budete i rádi vracet.
Moderní džentlmen je pohodová romance s vtipnými situacemi, zklamáním a nalezením velké lásky. Jen je mi líto, že vám to zabere jen pár chvil, takže na dovolenou si vezměte raději ještě jenu knihu. Hezké čtení.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Moderní džentlmen můžete objednat.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *