Odmaskovaná Julie – Teri Wilson

Autor: Teri Wilson
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2020
Počet stran: 320

„Celý týden umírala zvědavostí nad tím, co tu chystá. Nechtělo se ji věřit, že by Mezzanottové nevyužili speciální školení, které Leo podstoupil v Paříži. Na to byli moc mazaní. Copak to minulost neprokázala?
Jeho babička ukradla její babičce recept přímo pod nosem. Desetiletí potom byla plná zákeřných drbů, narážek a sabotáží. Coby malá holčička zažila, jak se Leův otec vplížil do jejich krámku a vypustil tam z kapsy živou krysu. Netrvalo ani deset minut a objevili se hygienikové. Takže moc dobře věděla, že Mezzanottové mají něco v rukávu. Vždycky měli. Proč by to teď mělo být jinak?“

Už od dob, kdy se jako malá dívenka učila vyrábět bonbony v rodinné dílně, věděla Julie Arabellová o nepřátelství mezi klany Arabellových a Mezzanottových. Ač se jejich krámky nacházely na jedné ulici, pyšní konkurenti z obou rodin se sobě navzájem vyhýbali jako čert kříži. Až do onoho večera, kdy se Julie na maškarním plese setkala s pohledným neznámým a propadla jeho kouzlu. A ke své hrůze zjistila, že záhadný muž nese zapovězené příjmení Mezzanotte!
Věčný příběh milenců z Verony je tentokrát zasazený do kouzelné krajiny kalifornského Napa Valley a oslazený svůdnou, hříšnou, neodolatelnou chutí čokolády…
Druhý z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Williama Shakespeara Romeo a Julie.

Odmaskovaná Julie je krásný romantický román, kde základ děje opisuje známou tragédii od Shakespeara. Není to ale nic kopírujícího, tento děj je zasazen do dnešní doby a nenáviděné rodiny bojují ve výrobě čokolády, protože Arabellové i Mezzanottové jsou čokolatiéři. Rozepře jejich babiček, ovlivňuje život už dvě generace a vy se dozvíte zda bude pokračovat nebo ji nová mladá generace pohřbí.

Julie Arabellová vyrábí pro svou rodinu čokoládu, aby udržela rodinný byznys nad vodou. Její přítel George Alcott III, dědic potravinářské firmy Royal Gourmet Distributors s nimi uzavřel smlouvu a teď dodává jejich čokoládu do nejlepších restaurací, ale pořád to není dost, aby porazili Mezzanotte chocolates. Když jejich babička podvedla tu její a prodala recept na výrobu čokolády za jejími zády, vznikl spor, který trval podle Julie už věčnost. Když ji George požádal o ruku, nešlo mu o lásku, ale o obchod a Julie se rozhodla, že už nebude skákat, jak chce její rodina, je jí osmadvacet a je dost velká, aby začala o svém životě rozhodovat sama. A začíná to velice vzrušujícím způsobem a to, když na maškarním plese Mezzanottových, kde je tajně, políbí uprostřed vinice cizince s maskou a má pocit, že nic takového ještě v životě necítila.

O pár chvil se z cizince stane její největší nepřítel, políbí totiž Lea Mezzanotta, nového zachránce rodinného byznysu, který se vrátil z Paříže, kde se učil od nejlepších. Julii se zatočí hlava a to nejen z toho, že ji ten muž přitahuje, ale i proto, že si uvědomuje, že to bude teď její největší soupeř na všech soutěžích. Sama sebe se ptá zda vyhraje rodina nebo láska.
Když si Leo uvědomil, že si Rose vzít nemůže, že to není z lásky, ale kvůli kariéře, tak odvolal svatbu a vrátil se do rodného Napa Valley, rozhodnutý, že rodinný podnik zvedne a bude patřit mezi nejlepší čokoládovny. Nezajímá ho sériový výroba pro velkoobchody, chce být všude, kde bude něco znamenat. S touto vizí se postaví před strýce Joela, ale ten chce jediné, zničit rodinu Arabellových. Leo nechápe letitý spor a tak nehodlá plivat po všem, čeho se dotkli. Navíc mají krámky naproti sobě. Když ho strýc che představit na každoročním plese jejich rodiny, nemá náladu se takhle předvádět. Trpí ještě pásmovou nemocí z letu a třeští ho hlava. Jde se ještě před tím projít do vinic a potkává bosou ženu v krásných šatech. Po pár slovech se na něj žena vrhne a začne ho líbat. Leovi se podlomí kolena a sundá ji masku (proto Odmaskovaná Julie, že jo :-)), když vidí její krásu, ví, že hezčí ženu ještě nepotkal. O pár chvil později zjistí, že je to nenáviděná Arabellová, ale jak už říkal, není to jeho spor a tak ho to neodradí, aby Julii sváděl a miloval, jak má v úmyslu.

„Julie znovu nabodla těstoviny. Ano, asi je netypicky odvážná. Ale od té doby, co odešli z kuchařské školy, nikdo neřekl ani slovo o jejím dortu. Ani jediné slovíčko.       
Mají vůbec tušení, jak se na něm nadřela? Celé týdny pomalu nemyslela na nic jiného. Dala do něj srdce i duši. Bylo to víc než jen hromada čokolády, cukru a mouky. Bylo to její srdce zabalené ve smetanové bílé polevě.     
„On Čokoládový trh Napa Valley nevyhrál. Vyhrála jsi ho ty. Nemá tu co dělat.“ Máma znechucené odhodila ubrousek na stůl.     
„Mami, o nic nejde. Do finálového kola jsem se stejně dostala, nebo sis nevšimla?“ Je finalistkou jedné z nejprestižnějších čokoládových soutěží na světě. Bylo to víc, než v co mohla doufat. A stejně se nic nezměnilo.“ 

Láska Romea a Julie je známá všem, neskončila vůbec dobře, nooo, tedy z jakého úhlu to vezmeme.
Byli ochotni pro lásku udělat vše. Naše Julie hodně váhá, Leo ten je přesvědčený, že spor rodin nemůže zabránit tomu, aby byl s Julií. V této knize jde vidět, že když se chlap rozhodne za něčím jít, tak jde a žena si skládá před nohy klacky a pak je sama musí zdolat. Oba najdou konec, který chtějí, jen Julie v emoční rovině projde těžší zkouškou, ale tak to my ženy máme. Odmaskovaná Julie je krásný příklad toho, že když v lásku věříme, tak ji získáme.

Od Teri Wilson jsem vám už představila Královnou krásy z donucení, slaďák, jak si určitě pamatujete a Odmaskovaná Julie je stejného ražení. Slaďák s vůní čokolády a římských citrónů, který se vám dostane pod kůži. Během děje dostanete několikrát chuť na čokoládové  bonbóny, takže doporučuji mít nějaké po ruce. Po některých variacích, které kniha nabízí se mi sbíhaly sliny. Během dalších recenzí vám představím ještě jedno dílo této spisovatelky, takže doufám, že se budete těšit stejně jako já.

Když jsem přemýšlela, čím ještě knihu vyzdvihnout při doporučení, tak mě určitě napadá, že je vhodná i pro mladší ročníky. Je tam sice pár lehkých sexuálních scén, ale myslím, že holky s občankou už to znají z jiných knih či filmů. Takže nejen vám slečnám, ženám a maminkám, ale i vám, dospívajícím, může kniha Odmaskovaná Julie zpříjemnit čtecí chvíle, ať už nastane jejich čas kdekoliv.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu Odmaskovaná Julie můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *