On – Sarina Bowen, Elle Kennedy

Autor: Sarina Bowen, Elle Kennedy
Nakladatelství: Baronet
Rok vydání: 2019
Počet stran: 328

„Ale ten první semestr jsem se jen modlil, aby se ti kreténi nikdy nedozvěděli, že mě rajcujou pinďouři. A protože jsem se s tím tehdy sám ještě docela nesmířil…“ Povzdechne si. „Ten rok se mnou nebyla zrovna sranda.“
Žaludek mi sevře nepříjemný pocit. Nelíbí sem i představa, že se Wes bál. Celý život jsem věřil, že se nebojí vůbec ničeho. Jenže takový není nikdo. Logicky si to uvědomuju. Ale i když se mi nedávno přiznal, že se nedokázal smířit s tím, že je gay, tak jsem to docela nepochopil.“

Jamie a Ryan bývali nejlepší přátelé. Léto, které spolu strávili na hokejovém táboře, patřilo k nejzábavnějším, jaké kdy zažili. A pak Ryan svého kamaráda bez vysvětlení odstřihl. No a co, že se poslední noc opili a uzavřeli sázku? Nic se přece nestalo, tak proč z toho dělat vědu?
Ryan Wesley té hloupé sázky, z níž se stala zkouška jejich přátelství, i po čtyřech letech lituje. Uzavřel ji jenom proto, že byl do Jamieho zamilovaný. Když proti sobě budou jejich univerzitní týmy hrát, má konečně šanci se kamarádovi omluvit.
Stačí však jeden jediný pohled na Jamieho a Wes po něm touží víc než kdy dřív. A teď spolu ještě mají trénovat mladé hokejisty. Během šesti týdnů na hokejovém táboře se Jamie o dávném kamarádovi dozví několik věcí… a jednu významnou zjistí i sám o sobě.
Varování: Obsahuje milostné scény, koupání na Adama a důkaz, že oznámit své rodině přes sociální sítě, že jste gay, je docela ošemetný nápad.

Kanadská spisovatelka Elle Kennedy vyrostla na předměstí Toronta, kde také na York University získala bakalářský titul z angličtiny. Už od dětství věděla, že se chce jednoho dne stát spisovatelkou, a v době dospívání se na cestu za svým snem vydala.
Její román Omyl dosáhl na žebříček nejprodávanějších románů podle New York Times a Wall Street Journal, román Him, který napsala ve spolupráci se Sarinou Bowen, se umístil na žebříčku nejprodávanějších románů podle USA Today, za román Silent Watch byla nominována na prestižní cenu RITA pro nejlepší autory romancí.

Pokud máte rádi červenou knihovnu, nejste puritáni a vydýcháte v hlavní roli dva nabouchané a neodolatelné hokejisty, tak Vás kniha s názvem ON určitě mile potěší, pobaví a nadchne.

Ryan Wesley je jak píšu v úvodu nabouchaný, krásný, potetovaný hokejista. Navíc je velmi dobrý a patří ve své kategorii k jedním z nejlepších v zemi. Je to útočník, zrovna končí střední školu a má nastoupit na vysokou, má za sebou vyhrané mistrovství se  svým týmem a před nástupem do Toronta se vrací na místo činu.
Tam, kde celý jeho příběh začíná a možná  tam i skončí. Jde o hokejový tábor, kde prvně nastoupil jako kluk a teď se tam vrací jako trenér. 4 roky na tomto místě nebyl a jediná věc, která ho sem přitáhne zpět je jeho nejlepší kamarád z dětství, se kterým se každé léto potkával pouze zde, jinak se spolu zbytek roku neviděli a přesto to bylo do jednoho zlomového dne nejlepší přátelství, které kdy měl. Otázkou je, bylo to jen přátelství?

Druhý nabouchaný a neodolatelný hokejista je z Kalifornie, takže si představte dokonalé tělo ošlehané sluncem a blonďatou hřívu. Už Vám začíná být horko? Jamie Canning hraje za jiný tým, je brankář a to jeden z nejlepších. Klidný, vyrovnaný a chytrý kluk. Když potká  na mistrovství svého bývalého nejlepšího kamaráda, který se mu ze dne na den přestal ozývat a už ho 4 roky neviděl, ještě neví, že mu tohle setkání obrátí život naruby. Jeho vysvětlení a omluva mu přichystají nejedno překvapení a spoustu dalších se dočká, když před dveřmi svého pokoje na táboře uvidí Wese, který přijel letos trénovat s ním. To co během těch pár týdnu o sobě zjistí mu změní život, jestli v dobrém nebo ne, zjistíme sami, když si tuto knihu přečtete.

„Canning se chová divně. Během večeře ucedil sotva půl slova a pak vetoval můj návrh, že bysme si mohli zajít do kina. Prý se chce vrátit na pokoj.
Po schodech stoupáme mlčky. Kéž bych jenom věděl, co se děje v té jeho sexy hlavě. Nevypadá naštvaně, ani rozrušeně. Spíš ustaraně, což není Jamiemu vůbec podobný, a proto to dělá starosti mně.“

Musím opět přiznat, že číst anotace se někdy vyplatí, i když se to nestává často, tahle kniha mi vyrazila dech. Když jsem se začetla, byla jsem natěšená na další oddechový příběh, kde se krásný a arogantní hokejista zamiluje do normální holky, která ho nebude chtít a z něho se stane citlivý a úžasný člověk.
Tím nechci nic shazovat, i takové příběhy jsou skvělé, protože každý má něco do sebe a já je mám ráda, ale tady přišel šok, protože z krásné a normální holky se vyklubal krásný a neodolatelný hokejista. Takže jak jsem psala v úvodu, pokud nejste puritáni a překousnete, že Vám krásného muže bude popisovat jiný krásný muž, nebo se postelové scény budou odehrávat se dvěma hokejisty, tak určitě neváhejte.

Příběh se čte sám, opravdu díky tomuto spojení, které není moc časté u těchto knih, je to zajímavé, napínavé a čtivé. Kapitoly se střídají z ohledu Jamieho a Wese, takže vše má svůj řád a nemusíte mít strach knihu odložit.

Pokud jde o doporučení je to zapeklité. Ne každý na to bude mít žaludek, ale na druhou stranu je to opravdu moc hezký příběh a sama musím přiznat, že mi chvíli trvalo než jsem si zvykla, ale pak to stálo za to a už se těším na druhý díl. Takže určitě doporučím prvně si přečíst samotný přebal knihy On a pokud Vás neodradí, tak přeji příjemný zážitek.

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Baronet, kde si knihu On můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Daramegan

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *