Policejní pohádky – Zuzana Pospíšilová

Autor: Zuzana Pospíšilová
Ilustrace: Zdeňka Študlarová
Nakladatelství: Bambook
Rok vydání: 2015
Počet stran: 128

„Večer se společně vydali do ulic. Pavoučci se rozutekli do všech koutů a pak se pustili do práce. Ve všech uličkách upletli husté pavučiny. Neproklouzla by ani myš, natož zloděj. Asi za hodinu spustil jeden z pavoučků poplach. Pan Oldřich všem pavoučkům rozdal píšťalky, aby na sebe mohli upozornit.“

Víte, že není zločinec jako zločinec? Páchat škodu může kdekdo, například čert nebo pirát, známé firmy, řeknete si. Policejní pohádky však dokládají, že na cestu zločinu se mohou vydat i zdánlivě bezúhonné bytosti. To se budete divit, až si přečtete, co vyvedli tchoř, kuna nebo splašená formule. V pohádkách ale nemají zločinci šanci, jako strážci pořádku totiž nastupují pavouci s píšťalkou, kouzelná policejní čepice, kočka Adelinda nebo detektiv Karamelka.
Oblíbená autorka Zuzana Pospíšilová přichází s další pohádkovou sérií z edice Pohádkové čtení, kterou vtipnými ilustracemi doprovodila Zdeňka Študlarová.

Opět zde máte knížku oblíbené autorky, Zuzany Pospíšilové, a tentokráte se děti setkají s policisty, jak už název napovídá, kteří ovšem mnohdy budou mít zvláštní úkoly, rozhodně takové, jaké byste v našem světě nečekali a hlavně, Policejní pohádky jsou pohádky proto, že leckdy jsou i jejich pomocníci z pohádkového světa.

Knížka Policejní pohádky patří ještě do „starší“ edice, pohádkového čtení, ale já bych ji v dnešní době zařadila do edice čtení pro prvňáčky.
Děti čeká 20 pohádek, 20 příběhů, které jsou napínavé, dobrodružné a některé i lehce strašidelné. Setkají se s loupežníky, s čertem, s pirátem, ocitnou se za hřbitovní zdí, u rybníka (nebo v něm?), a může je otravovat i nějaká ta moucha.
Některé pohádky jsou skvělé, jiné „obyčejnější“, ale převládají rozhodně ty, které dětem vykouzlí úsměv na rtech a budou je opravdu bavit, takže se klidně můžou pustit do vyšetřování.

„Zkusím prostřelit gumy,“ navrhl Martin, ale Radovan zavrtěl hlavou. „Raději ne! Bydlí tu lidi, co kdyby se kulka odrazila a někoho zranila!“
Martin tedy opět zalovil v kufru auta a vyndal dlouhý kovový pás s ostrými hřeby. Společně s druhým policistou pás natáhli přes silnici a čekali, co se bude dít. Nedělo se ale vůbec nic. Formule byla ta rozjetá, že se skoro vznášela. Pás s ostrými hřeby hravě přeskočila. Radovan byl bezradný a Martin zoufalý.“

Policejní pohádky ilustrovala Zdeňka Študlarová, kterou už mnozí znáte z mých předchozích recenzí na dětské knížky. Vždycky píšu, že její obrázky jsou super, veselé, hravé, správně barevné a hlavně je z nich vždy poznat, kdo je kdo a co je co. Tady to je také tak a jsem za to ráda, protože mého syna nejdříve zaujmou ilustrace, ostatně tak jako jiné děti.
Písmo je většího fontu, s velkým řádkováním, tudíž pro začínající čtenáře ideální knížka, která jim pomůže nejen zdokonalovat čtení, ale také je pobaví.

Co dodat. Nemusíte mít doma malého policistu, i když děti tyhle uniformy táhnou, takže předpokládám, že jej doma máte, a kniha Policejní pohádky bude mít úspěch.
Čeká vás dvacet pohádkových příběhů, u kterých si užijete s vašimi dětmi spoustu zábavy, dobrodružství a ukázky, jak je důležité spolupracovat, abyste se dobrali správného výsledku. Víc hlav, víc ví. 🙂

Hvězdné hodnocení:

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Bambook, kde si knihu Policejní pohádky můžete zakoupit.

Díky za přečtení a mějte se fajn!
Dara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *